×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
12. oktobris, 2015
Drukāt

Grib atdzīvināt Raiņa kristību vietu – Červonkas baznīcu (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Červonkas baznīca

Ceturtdien, 22. oktobrī plkst. 18 gaidāms skaists literatūras un mūzikas notikums “Gaismas pārgājiens”notikums Raiņa kristību vietā – Červonkas luterāņu baznīcā, pastāstīja biedrības “Ūdenszīmes” pārstāve Ieva Jātniece.

Červonkas baznīca atrodas Sēlijā, Jēkabpils novada Rubenes pagasta Kaldabruņā. Dzeju lasīs Agnese Rutkēviča, muzicēs Raimonds Macats.

“Visus aicinām ierasties ar savu gaismu un svecēm, jo Raiņa kristību baznīcā ir pieejama tikai dabiskā gaisma. Un oktobra nogales pievakarē tā būs tikai krēsla un migla, kas, nenoliedzami, piedos šim notikumam īpašu atmosfēru. Pēc pasākuma viesi laipni aicināti uz tējas tasi un sarunām biedrības “Ūdenszīmes” mājvietā Kaldabruņas skolā,” stāsta Jātniece.

Literāri muzikālais sarīkojums izaudzis plenēra “Raiņa pirmais ceļojums” laikā. “Plenērā grupa radošu cilvēku braucām izpētes braucienā pa Raiņa pirmo dzīves gadu vietām. Ceļš veda no Tadenavas līdz Červonkas baznīcai, kurā kristīts mazais Jānis Pliekšāns. Baznīca ir piedzīvojusi daudzveidīgus laika griežus – gan aktīvu draudzi, gan minerālmēslu noliktavas periodu. Atmodas laikā ar ārzemju latviešu ziedojumu palīdzību tika uzsākti atjaunošanas darbi, taču – finansējuma un draudzes enerģijas tomēr pietrūka. Šobrīd Červonkas baznīca vairs netiek izmantota; iekštelpas ir skarbi kailas, tomēr tā saglabājusi brīnumainu gaisotni, kas jau pietiekami ilgi ir gaidījusi, lai to pamana un atklāj no jauna,” pauž Jātniece.

Agneses Rutkēvičas ierosinātā doma sarīkot koncertu Červonkas baznīcā iemiesojusies un aizrāvusi daudzus – draudze kopā ar Rubenes pagasta pārvaldi strādā pie baznīcas un apkārtnes sakopšanas, arī koncerta organizācijā – dekorācijās, tehniskajā nodrošinājumā, cienasta sagādāšanā piedalās daudzi ieinteresēti cilvēki.

“Nākamajā rītā pēc koncerta norises – piektdien, 23. oktobrī plkst. 11 – Kaldabruņas skolā notiks diskusiju grupa, kurā vienosimies par tūrisma maršruta “Raiņa pirmais ceļojums” norādes zīmju dizainu un maršruta aprakstu.

Projektu “Raiņa pirmais ceļojums” īsteno biedrība “Ūdenszīmes”, finansiālu atbalstu sniedz Zemgales kultūras programma un Jēkabpils novada pašvaldība.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. atjaunot ēku - ok, bet Atbildēt

    kā kultūras centru, vai ko, bet ne jau baznīcu! 21 gadsimts, un mēdijos visu laiku tiek apspriesta ticība?? Pie tam mūsu valstī? Zinot vēsturi? Protams , ja tas ir draudzes īpašums , lai dara ko grib )

  2. Var atjaunot ko grib bet ja ielaidiis ieksaa imigrantus tad driiz vini saakas korigeet peec sava prata-ja kas nepatiks tad galvu nost un nojauks nost ko gribes. Taa vini dara . To zin gandriiz ikviens .

Draugiem Facebook Twitter Google+