×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. oktobris, 2015
Drukāt

Mūrniece: LRA uzvedas kā mazi bērni, kas cenšas sev pievērst uzmanību (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) kā nepamatotu noraida Latvijas Reģionu apvienības (LRA) pausto kritiku, bet ierosinājumu par viņas atbrīvošanu no amata Mūrniece saista ar nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) priekšlikumu par deputātu algu iesaldēšanu.

“Manā skatījumā LRA vēlētos iekļauties valdībā, tomēr pašlaik uzvedas kā mazi bērni, kas cenšas sev pievērst uzmanību, parādot, ka sirgst ar akūtu uzmanības deficīta sindromu,” aģentūrai LETA sacīja Mūrniece, komentējot LRA iniciatīvu par viņas atcelšanu no amata.

Mūrnieces skatījumā, LRA pašlaik “jau pārkāpj labas politiskās gaumes robežas”. Saeimas priekšsēdētāja šo LRA “uzbrukumu” saista ar VL-TB/LNNK priekšlikumu par algu iesaldēšanu. “LRA, iespējams, bija iecerējusi veidot politisko kapitālu ar šo jautājumu, bet tas neizdevās,” pieļāva Mūrniece.

Savukārt LRA argumenti, prasot viņas atlaišanu, “neatbilst patiesībai”, uzskata Saeimas priekšsēdētāja.
Piemēram, pēc Kultūras ministrijas (KM) lūguma, simtgades rīcības plāna izstrādei Saeimas Prezidijs vienbalsīgi deleģējis ģenerālsekretāri Karinu Pētersoni, klāstīja Mūrniece. Savukārt atsevišķi parlamentārieši varētu būt KM izvēle.

Tāpat arī lēmums par ģenerālsekretāri tika pieņemts Prezidijā, jo visi tā locekļi uzskatīja, ka nepieciešams uzlabot Saeimas administratīvo vadību.

Attiecībā uz tikšanos ar LRA pārstāvjiem – viņiem esot piedāvāta iespēja pārrunāt dažādus jautājumus, piebilda Saeimas priekšsēdētāja. Viņa arī norādīja, ka strādā Saeimas komisijās un tajās darbojās arī LRA deputāti, kuriem ir iespēja vienoties par tikšanos.

“Redzēsim, kas notiks, bet gribu pateikt, ka ne pie viena amata es neesmu turējusies un šo darbu daru pēc labākās sirdsapziņas,” klāstīja politiķe.

Kā ziņots, Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pagaidām nepauž gatavību parakstīt LRA ierosinājumu par parlamenta priekšsēdētājas atcelšanu no amata.

Saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli lemt par parlamenta Prezidija locekļa atsaukšanu var pēc ne mazāk kā desmit deputātu iesnieguma. LRA Saeimā pārstāv astoņi deputāti.

LRA par šo jautājumu nedēļas laikā vēl notiks konsultācijas ar savām nodaļām, biedriem un atbalstītājiem, un pēc tam jautājums par neuzticības izteikšanu Mūrniecei tiks izskatīts ar parlamentā pārstāvētajām politiskajām partijām.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Liels paldies Inārai par ļoti smago darbu Latvijas un latviešu labā ! Ināra ir viena no nedaudzajiem Saeimas darbiniekiem ,kas reāli mīl un ciena savu tautu ! Novēlu Jums, Ināriņa , vislielāko izturību savā darbā ! Eh, ja es būtu gadus 40 jaunāks …..

  2. izskatās, ka kādi sm*rdeļi cenšas kā dzeguzēni izgrūst no ligzdas
    īsto putnēnu, lai paši iespiestos tā vietā un varētu parazitēt… ??

  3. āriete savā pārākuma apziņā Atbildēt

    kritiku nepieņem it sevišķi no kautkādas tur opozicijas

Draugiem Facebook Twitter Google+