×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
24. jūlijs, 2014
Drukāt

6. Āraišu svētkos – keramikas podi, medus un latviešu joki

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā sestdien, 26. jūlijā, no plkst. 11 norisināsies Āraišu svētki “Podi un medus no senatnes līdz mūsdienām”, informē muzeja pārstāve Agnese Ramata.

Stiprinot kultūrizglītojošas tradīcijas, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs Āraišu svētkus rīko jau sesto gadu. Pasākums plānots daudzveidīgai mērķauditorijai: notiks zinātniskie lasījumi, koncerti, radošās darbnīcas un citas aktivitātes.

Katru Āraišu svētku virsuzdevums ir pievērst dziļāku skatījumu kādam Latvijas vēstures jautājumam. Šajā gadā īpaša uzmanība tiks pievērsta keramikas podu izgatavošanas tradīcijām, pārtikas, tai skaitā medus nozīmei senatnē un tā pielietojumam mūsdienās.

Svētkos apmeklētājus priecēs kopa “Dzieti”, Lodiņu ģimene un koklētājs Andris Diržininkas. Bitenieka darbus un gaitas varēs izzināt, vērojot biškopju rīku gatavošanu Riharda Vidzicka un Edgara Žīgura vadībā. Tos, kurus interesē podu gatavošana, varēs sekot līdzi, kā no māla tiek līdz podam un paši izveidot savu māla podiņu.

Vēl svētku laikā varēs klausīties podu un medus stāstus. Alise Šulte stāstīs par mazo podu lielajiem jautājumiem jeb “Kurzemes miniatūro kapu keramiku”, Sanita Stinkule – par Smiltenes podnieku Jēkabu Drandu. Savukārt zāļu sieva Līga Eglīte dalīsies zinībās par ārstniecības augiem un medu, kā arī tā lietošanu ikdienā.

Svētku laikā darbosies amatnieku un mājražotāju tirdziņš. Visas dienas garumā notiks dažādas aktivitātes un darbošanās, kurās varēs pārbaudīt savu veiklību, gudrību, iemēģināt roku dažādos darbos, piedalīties “arheoloģiskajos izrakumos”. Senatnes garšu varēs izjust, degustējot podos vārītus ēdienus un ugunskurā ceptu maizi. Ezerpilī darbosies senās vēstures rekonstrukcijas kopas un, pateicoties “Vienkoču parkam”, varēs vizināties vienkoču laivās.

Pasākuma noslēgumā pilsdrupās plēsīs jokus latviešu gaumē – būs skatāma Ģikšu amatierteātra “Taka” izrāde “Preilenīte”.

Pasākuma norises atbalstītāji ir Āraišu ezerpils fonds, Amatas novada pašvaldība, kopa “Dzieti”, Latvijas Republikas Zemessardzes 27. kājnieku bataljons un citi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+