Foto: shutterstock.com

6 galvenie iemesli, kāpēc bērnam nepatīk pildīt mājas darbus 2

Dažreiz bērni pavisam nav piespiežami laicīgi izpildīt skolā uzdotos mājas darbus. Tas notiek nevis tāpēc, ka viņi ir slinki vai protestē. Iemesli ir citi: bērnam var nepatikt konkrētais mācību priekšmets vai skolotājs, kāds no pieaugušajiem mājās bērnā ieviesis nepārliecinātību. Vai vienkārši bērns nezina, ar ko sākt. Pieaugušo uzdevums – noskaidrot iemeslu un palīdzēt. Iemeslus apkopoja portāls interesnooo.com Ielūkosimies arī nedaudz mammu pieredzes stāstos.

Reklāma
Reklāma

1. Bērnu kaut kas satrauc

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 164
Lasīt citas ziņas

Ja skolēns, pildot mājas darbus, nemitīgi novērš uzmanību uz ko citu, mēģini noskaidrot iemeslu.

2. Viņš nezina, ar ko sākt

Ja mājas darbu ir pārāk daudz, palīdzēs noteikts darba plāns. Iemāci viņam strādāt saskaņā ar grafiku, izsvītrojot no saraksta jau paveiktos darbus. Palīdzi bērnam izpildīt vismaz vismaz minimumu no katra mācību priekšmeta, ja bērnam šis priekšmets un skolotājs nepavisam nepatīk.

CITI ŠOBRĪD LASA

3. Viņam ir pamatīgi “robi” jeb trūkumi zināšanās

Ja tas ir tā, tad problēma jārisina kopā ar skolotāju.

4. Bērnam nepatīk skolotājs vai mācību priekšmets

Šādā gadījumā pafantazē kopā ar bērnu, cik daudz lietderīgu lietu viņš iegūs no zināšanām, ko spēj sniegt konkrētā mācību priekšmeta apguve. Piemēram, angļu valodas apguve palīdzēs bērnam satikt un sazināties ar jauniem draugiem kādā starptautiskā nometnē. Paskaidro viņam, situāciju atrisināt būs grūti, taču viņam ir jāmēģina noskaņoties uz to, lai izpildītu vismaz pašu minimumu no šī mācību priekšmeta un jāmēģina uzlabot attiecības ar skolotāju. Ja tas ir neiespējami, labāk tad aiziet pie skolotāja arī vecākiem un trijatā izrunāt radušos situāciju.

5. Viņam nav interesanti

Šādā gadījumā pamēģini visu pārvērst spēlē. Iegādājies grāmatas ar spēļu elementiem, ar kuru palīdzību varēsi bērnam izskaidrot, piemēram, matemātiskās darbības. Pamēģini izstāstīt pasaku, kurā galvenais varonis panākt kaut ko tikai tādēļ, ka ir zinājis kaut ko vairāk par citiem, tādējādi motivējot bērnu apgūt nepieciešamās zināšanas.

6. Vecāki vai vecvecāki ir ieskaidrojuši, ka viņš ir “vājiņš un nesavākts” un lieki bērnu kontrolē

Reklāma
Reklāma

Tādā gadījumā bērns arvien mazāk vēlas tikt galā ar to, ko viņam šķietami ir neiespējami izdarīt. Pakļaujoties vecāku vai vecvecāku modrajai kontrolei, viņam zūd entuziasms un enerģija. Tāpat viņam nākas pretoties pārlieku stingram “spiedienam” no pieaugušo puses.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.