×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
22. maijs, 2013
Drukāt

6 soļi pretī acu veselībai

Foto - www.andriskozlovskis.lvFoto - www.andriskozlovskis.lv

Daudzas pašsakārtošanās mācības iedveš sakāpinātu bijību: man par sarežģītu. Cigun instruktore Maira Gūtmane aicina mest šādu nedrošību malā. Atgādina, ka organismam svarīgie procesi vispārliecinošāk veicināmi nevis ar kādas sistēmas vai paņēmiena dzelžainu iekalšanu un izpildi, bet ar spēju to radoši pilnveidot un piemērot savai vajadzībai.

 

Enerģija seko nodomam, un, ja mērķis ir uzlabot veselību, tieši tas notiek arī ar ļoti vienkāršām metodēm. Vienu no tādām Maira ik dienu lieto datora nogurdinātu acu atpūtināšanai un redzes uzlabošanai.

 

Viens no redzes pasliktināšanās iemesliem – kāds no acu muskuļiem ir vai nu par daudz atslābis, vai arī sasprindzis. Šādu kaitējumu bieži vien izraisa ilgstoša skatīšanās no nemainīga attāluma noteiktā objektā – datora monitorā vai grāmatā. Katram pa spēkam vienkārša pašmasāža, kas acu ābolos palīdz atjaunot harmoniju.

 

Dara tā

* Turot uz noteikta punkta vienu pirkstu (kuru ērtāk), ar to veic apļveida kustības – nevis braukājot pa ādas virspusi, bet viegli bīdot zemādas audu slānīti.

* Masē abas acis vienlaikus – 9, 18 vai 27 reizes vienā virzienā, pēc tam pretējā.

1. punkts – uzacu sākumā.

2. punkts – acu iekšējie kaktiņi.

3. punkts – uz kaula tieši zem acu zīlītēm (lai to precīzāk atrastu, vēlams paskatīties spogulī).

4. punkts – acu ārējie kaktiņi.

5. punkts – virspus vietas, kur beidzas uzacis.

6. punkts – virs uzacu lokiem, pretī acu zīlītēm.

Pēc tam, masējoši paklapējot ar pirkstu spilventiņiem, iziet šo loku pretējā virzienā (no 6. līdz 1. punktam), atkal atkārtojot katru darbību 9, 18 vai 27 reizes.

* Šī masāža aizņem 5 līdz 10 minūtes. Pēc pirmās reizes iedarbība varbūt vēl nav jūtama, taču pēc nākamajām acis noteikti būs pateicīgas. Īpaši, ja pietiks pacietības procedūru veikt vismaz 30 dienas.

* Visi šie punkti saistīti ar noteiktiem enerģētiskajiem meridiāniem – tos masējot, labums tiek ne vien acīm, bet arī citiem orgāniem un fizioloģiskajām norisēm organismā. Tā, piemēram, aktivizējot 1. un 3. punktu, tiek veicināta ķermeņa detoksikācija.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+