×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
6. maijs, 2017
Drukāt

60 metrus augsts karoga masts – dāvana Latvijai vai izrādīšanās? (22)

Foto - biedrība "Latvijas karogs"Foto - biedrība "Latvijas karogs"

Sešdesmit metrus augsts karoga masts ar lielizmēra Latvijas karogu jau šogad parādīsies uz AB dambja Rīgā; līdzīgi projekti ir īstenoti vai tiek plānoti arī citās Latvijas pilsētās. Idejas autori to uzskata par lielisku dāvanu mūsu valsts simtgadē, bet izskan arī iebildumi, ka šāda izrādīšanās ir latviešiem neraksturīga.

Pirms vairāk nekā 80 gadiem kā dāvana Latvijas valsts jubilejā Rīgā tika atklāts Brīvības piemineklis, kas bija tapis par tautas saziedotiem līdzekļiem. Tagad galvaspilsētā un arī citviet Latvijā tiek īstenots ambiciozs projekts, kura mērķis ir līdz Latvijas simtgadei izbūvēt varenus karoga mastus, lai mūsu valsts karogs plīvotu augstu virs pilsētām.

Lielizmēra karoga izvietošanu apņēmusies koordinēt biedrība “Latvijas karogs”, kuras vadītājs ir Saeimas deputāts Rihards Kols (Nacionālā apvienība). “Projekta mērķis ir aizsākt nacionālo simbolu godināšanu ne tikai svētkos, bet arī ikdienā, tā vairojot iedzīvotājos patriotismu un lepnumu par Latviju,” informē Kols.

Ziedo lielas summas

Lielāko karogu plānots izvietot Rīgā, kur uz AB dambja līdz novembrim tiks uzbūvēts 60 metrus augsts karoga masts. Paredzams, ka pats karogs būs 20 reiz 10 metrus liels. Lielizmēra karogu izvietošana vairākās pilsētās (Ogrē, Valkā un Smiltenē) jau īstenota par pašvaldības līdzekļiem, bet Kols uzsver, ka Rīgā projekta izmaksas pilnībā tiks segtas no privātpersonu ziedojumiem, nepiesaistot valsts vai pašvaldību naudu.

Kā rāda biedrības “Latvijas karogs” pārskats par 2016. gadu, ziedojumos pērn saņemti 118 000 eiro un visu šo summu ir saziedojuši četri cilvēki: Riharda Kola tēvs miljonārs Jānis Kols (28 000 eiro), kā arī trīs ar būvniecības nozari saistīti uzņēmēji – Māris Martinsons, Armands Garkāns un Juris Kravalis, kas katrs ziedoja pa 30 000 eiro. 2015. gadā biedrībai ziedots 13 681 eiro, lielākais ziedotājs bijis Jānis Kols (9000 eiro), bet 2014. gadā saņemti 20 000 eiro: 15 000 atvēlējis Jānis Kols, bet 5000 eiro ziedojis uzņēmējs Ivars Gailums.

Sabiedriskais aktīvists, viens no LNNK dibinātājiem Andris Pauls-Pāvuls, kurš kritizējis Smiltenes lielizmēra karoga projekta izpildījumu, paudis viedokli, ka biedrības “Latvijas karogs” aktivitātes uzskatāmas par Nacionālās apvienības 2018. gada Saeimas vēlēšanu kampaņas uvertīru. Biedrības vadītājs Rihards Kols to noliedz un uzsver, ka biedrība ir politiski neitrāla. Piemēram, Rīgā karoga projekts veiksmīgi tiek attīstīts sadarbībā ar Rīgas pašvaldību, kurā pie varas ir Nacionālās apvienības politiskie pretinieki “Saskaņa”.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Super. Es pats pirms gadiem 3-4 rakstīju šādu ieteikumu Prezidenta kanecelejai, Kulturas ministrijai un citur. man arī oficiāli atbildēja ar vēstulēm uz mājām. Un tad arī parādījās ši biedrība, ideja bija arī citiem.
  karoga masts tika iekļauts arī 100 gades pasākumos un projektos.
  Skaisti plīvos Rīgā.
  Bet ir analfabēti un “eksperti”, kas pat te saredz ko sliktu.

 2. Kāpēc tik pieticīgi,tikai 60m,par godu simtgadei vajag visus simts,un katru gadu par vienu vairāk:))) Bet ja nopietni,naudu varētu izlietot lietderīgāk.

 3. Vareeja jau paintereseeties vispirms par laika
  apstaakljiem – veeja stiprumu tajaa vietaa…
  Un…. no kurienes ta shaus to saluutu?
  Kas tad – at to Riggas pils tornju augstumu jau par maz?
  Buutu labaak at darbiem nevis ar to pompu izceelushies…
  :)))?

 4. Man gan liekas, ka tas nav nopietns pasākums. Izbīdīs, uzturēšanu uzkraus naivām pašvaldībām. Un labuma nekāda nevienam. Ne patriotismam, tur kas cits apakßā.

 5. Ne tikai aprobežots, bet pat izcili bezkaunīgs virsraksts… Vai arī Brīvības pieminekli sauksim par izrādīšanos? Brīnišķīga ideja, par izpildījumu diskutēt var vienmēr, kā arī par to, ka šie džeki noteikti var atļauties uzdāvināt Latvijai arī naudas izteiksmē daudz dārgāku dāvanu, taču paldies viņiem un idejas autoriem par tādu skaistu un monumentālu rotu mūsu galvaspilsētai.

 6. Tiešām vajag sešdesmit metrus augsts karoga masts ar lielizmēra Latvijas karogu ? Zems.
  Rīgā augstākais karoga masts jau ir – TV tornī 360m.

 7. Naivis Kvadrātā Atbildēt

  tik lielas summas par NEKO un to visu NA biedri, zinot cik daudz ir smagi slimi latviešu bērni un nabadzībā un trūkumā, bez izglītības augz mūsu jaunā paaudze daudzajos lauku rajonos.Cik smagi ir tieši latviešu bērniem krievvalodīgās kriminālās vides bērnunamos, cik daudzi cienijami un patriotiski sirmgalvji eksistē nabadzībā un bez zālēm, bez pienācīgas aprūpes vecie cilvēki ar kustību traucējumiem, cik smagi ir gados jaunajiem invalīdiem, kuriem nav vecāku, kur nu vēl miljonāru, tas tas viss izliekas riebigs un necienijams pirmsvēlēšanu FARSS! Jo tik maz tiem vajag ,lai viss liktos saulaināks, lai sajustu savējo -latvju rūpes, bet nē, karogiem okupētā valstī jātērē milzu summas, nevis piem. tautiešu repariācijai vai svešo dekolonizācijai!

 8. Tādi tukši žesti novērš uzmanību no svarīgākiem uzdevumiem.

 9. jo nabagāki, jo vairāk plātās.

  • Lepníbas pëc jau nevar godu zaudét.Laimes % jau arí debesís sakàpis.Ka tik pasaules acīs labi izskatamies.

 10. Protams,ka tā ir tikai izrādīšanās.Labāk naudu izlietot lietderīgi.Mēs esam pārāk nabadzīga tauta,lai atļautos šādus izdevumus!

 11. Karogmasts kā lepnuma pagarinātājs? Man nez kādēļ sirdij tuvāks mecenātu Teterevu naudas tērēšanas veids …

 12. Ko pats Paula-Pāvulāna k-gs devis savai Latvijai?????? paskaidrojiet, citādi tā kritiskā attieksme izklausās….drīzāk trolliska.

 13. Vai visa tā Melbārdes KM kūrētā simtgades padarīšana nav tipiska viendieņu īstermiņa domāšanas paraugs? Nekādas ilgtermiņa politikas, nekādas nozares vīzijas. Galvenais, lai būtu smykas iztaisīšanās, lentīšu griešanas, biroji, tukši bezsakņu simboli, kuru nobeigšanos pēc pāris gadiem neviens nepamanīs.

 14. Protams, arii man ir iebildumi – shiem karogu mastiem vajadzeeja buut tieshi 100 metrus augstiem. Bet ja nu ir probleemas – lai buutu. Un ja ‘karoga projekts’ Riigaa speej sastraadaaties ar SC – tas tikai priecee.

 15. Idejas autori to uzskata par lielisku dāvanu mūsu valsts simtgadē, bet izskan arī iebildumi, ka šāda izrādīšanās ir latviešiem neraksturīga.>>>>>
  Kaada pastalnieku cieniiga dirshana, skaudiiba un liishana uz veedera – latvieshiem pat vairs nav palicis lepnums par savas Valsts karogu, tikai tuudalinju-taagadinju, dziesmu un deju priecinju atraugas!

 16. Nekautresimies,latvieti Atbildēt

  Valsts karogs – ta nav izradisanas!Ja cieni savu Tevu zemi Latviju,tad lai sarkan-balt-sarkanais karogs plivo pie ikvienas dzivesvietas.Turesim goda savu Latviju un tas karogu!

 17. No Rígs pils loga skatoties uz Karogu,fonà maisīsies tas sarkanàs armijas(hm…lepnums,piemiñas loceklis,nepareizi uzdràztais zīmulis,atmiñu liesmas debesís???).Vai viens otru papildinàs?

 18. bezgaumīga izrādīšanās Atbildēt

  Labāka dāvana Latvijai būtu okupantu uzspiesto krievu skolu likvidēšana. Nekas tā nesaliedē sabiedrību kā viena skolu sistēma, ar vienu programmu un vienu valodu.

  • bet kad NA organizēja referendumu par skolu latviskošanu, latvieši tur piedalījās aptuveni 10%, kas iedrosīnāja Ušakovu un co organizēt referendumu par krievu valodu, kā otro valsts valodu. Un savas goda zīmes norejam un citu himnu gribam. Tādi jau mēs, par nelaimi paši sev, esam

Draugiem Facebook Twitter Google+