×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
27. oktobris, 2015
Drukāt

Valdība uzliek pašvaldībām par pienākumu evakuēt pamestas automašīnas

Foto: LETAFoto: LETA

Valdība šodien atbalstīja grozījumus Nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas likumā, kas paredzēs pašvaldībām pienākumu evakuēt pamestas automašīnas.

Grozījumi paredz, ka pašvaldībām turpmāk publiskai lietošanai paredzētās teritorijās būs jāorganizē ārpus ceļa novietotu transportlīdzekļu pārvietošana piespiedu kārtā, nogādājot tos speciālā stāvvietā. Evakuētas tiks tās automašīnas, kas saskaņā ar normatīvo regulējumu ir atzīstamas par “atmestām nolietotām automašīnām”.

Pašvaldība pēc ziņojuma saņemšanas par ilgstoši stāvošu transportlīdzekli un brīdinājuma uzlīmes piestiprināšanas, ja 30 diennakšu laikā nav pieteicies transportlīdzekļa īpašnieks, atzīs transportlīdzekli par atmestu nolietotu transportlīdzekli.

Ja šis transportlīdzeklis atrodas pašvaldībai piederošās publiskajai lietošanai paredzētajās teritorijās, pašvaldība organizēs transportlīdzekļa pārvietošanu uz specializēto stāvvietu. Ja 30 diennakšu laikā nepieteiksies transportlīdzekļa īpašnieks, pašvaldība nodos atmesto nolietoto transportlīdzekli apstrādes uzņēmumam.

Pamesto transportlīdzekļu nogādāšanu pārstrādes uzņēmumam varēs uzticēt arī atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem.

Iecerēts, ka grozījumi likumā stāsies spēkā ar nākamā gada 1. janvāri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+