×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
27. oktobris, 2015
Drukāt

Pedagogi tomēr brīvprātīgi varētu doties uz mediķu piketu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) kādā no iepriekšējiem piketiem.

Neskatoties uz sākotnējo ieceri nepiedalīties Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) plānotajā piketā, šodien Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) kopā ar pārējiem nozaru arodbiedrību pārstāvjiem nolēma atbalstīt minēto protesta akciju, un uz to LIZDA biedri dosies pēc brīvprātības principa.

Kā aģentūra LETA uzzināja LIZDA, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) valde nolēma atbalstīt LVSADA prasības par iedzīvotāju tiesībām uz pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpi un atbalstīt 3. novembrī rīkoto LVSADA protesta akciju pie Saeimas.

LIZDA biedri varēs paust savu atbalstu LVSADA, pēc brīvprātības principa piedaloties protesta akcijā. Ņemot vērā, ka LIZDA un IZM sociālais dialogs ir iestrēdzis, LIZDA uzsākusi streika procedūru un šobrīd nesaskaņotie jautājumi tiek risināti Izlīgšanas komisijā, norādīja LIZDA.

LIZDA redz, ka abas nozares saskaras ar vienu un to pašu netaisnīgo attieksmi – tās tiek pozicionētas kā valsts prioritātes, taču 2016.gada valsts budžeta projektā tām atvēlēti nepietiekami finanšu resursi.

Gan LIZDA, gan LVSADA ir nolēmušas protestēt pret pastāvošo situāciju. Ja netiks risināti akūtie jautājumi abās nozarēs, tas nākotnē negatīvi ietekmēs pakalpojumu pieejamību, kvalitāti, kā arī nozaru turpmāku sekmīgu un ilgtspējīgu attīstību.

Kā ziņots, LVSADA padomes sēdē lēma rīkot protesta akciju pie Saeimas un gatavoties nozares streikam, aģentūru LETA informēja arodbiedrības pārstāve Inga Rudzīte.

“Galvenais protestu iemesls ir valdības plānotā veselības aprūpes budžeta tālāka samazināšana,” norādīja arodbiedrības pārstāve. Protesta akcija sapulces veidā plānota 3.novembrī, kad Saeima pirmajā lasījumā skatīs nākamā gada budžeta projektu.

Ņemot vērā, ka neapmierinātību ar nākamā gada budžeta projektu ir izteikusi arī LIZDA, LVSADA padome ir izteikusi ierosinājumu rīkot apvienotas protesta akcijas. Pirmās konsultācijas starp LVSADA un LIZDA par šādu taktiku jau ir notikušas, sacīja Rudzīte.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu nevajag taču atbalstīt to pārdevušos nelieti no mediķiem–Keri.Tas jau nu ir par traku,ka latvieši ies SC pavadā pret savu valdību.Paši -lūdzu,bet ne nodevēja Kera pavadībā ar SC aizmugurē !!

Draugiem Facebook Twitter Google+