×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

610 sūdzības par izglītības iestādēm (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) pērn saņēmis un izskatījis 610 sūdzības par skolu un citu izglītības iestāžu darbu. Visbiežāk gan sūdzības saņemtas tieši par skolām.

 

Lielākoties tās iesnieguši dažādas juridiskas un fiziskas personas, tostarp anonīmas. 36 iesniegumi saņemti no pašiem skolēniem, bet 16 gadījumos sūdzējušās pašvaldības vai to iestādes. Lielākoties sūdzībās minētā informācija par skolās it kā notikušajiem normatīvo aktu pārkāpumiem neapstiprinājās, tomēr par 24 iesniegumos minētajiem pārkāpumiem tika ierosināta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā, 41 pārkāpums uz iesnieguma izskatīšanas brīdi bija novērsts. 17 administratīvā pārkāpuma lietās tika pieņemts lēmums par administratīvā soda uzlikšanu. Sešos gadījumos izglītības iestādes vadītāju sodīja par pienākumu nepildīšanu. Trijos gadījumos sods noteikts par izglītojamo tiesību pārkāpšanu, divos – par izglītības iestāžu reģistrācijas, licencēšanas un akreditācijas noteikumu pārkāpšanu. Vēl divos – par pedagoga, kura izglītība un profesionālā kvalifikācija neatbilst prasībām, pieņemšanu darbā un darba tiesisko attiecību turpināšanu ar šādu pedagogu. Pa vienai reizei sods uzlikts par uzņemšanas, pārcelšanas un atskaitīšanas noteikumu pārkāpšanu izglītības iestādē; par valsts pārbaudījumu kārtības pārkāpšanu; par valsts atzītu izglītības dokumentu izsniegšanas kārtības pārkāpšanu un par studiju līguma noteikumu pārkāpšanu.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Jūtos briesmīgi, jo nezinu cik ilgi izturēšu skolas izglītības sistēmu. Mācos ģimnāzijā. Ir ļoti, ļoti grūti. Saprotu, ka lai tiektos uz augstāko izglītību, nepieciešams smags darsbs un zināšanas, taču fiziski to nav iespējams izdarīt, kur nu vēl morāli paciest. Ik pēc divām dienām katrā mācībā ir par, vismaz, diviem pārbaudes darbiem. Lai sagatavotos ieskaitēm ir nepieciešams mācīties, taču ir tāda lieta kā mājasdarbi.. Esmu šokēta, ka Latvijas izglītības ministrija nedomā par skolēniem un studentiem. Nu jau pat brīvlaikā ir jāmācās un jāpilda uzdoti darbi. Ne cilvēks atpūties, ne laimīgs. Paralēli visām ieskaitēm un mājasdarbiem ir tāda lieta kā ZPD. Domāju, ka tam visam ir vajadzīgs ilgstošāks laika termiņš, jo rakstot ZPD,ir arī jāraksta pētijums vēsturē. NEAIZMIRSĪSIM, ka arī ir jāpilda mājas darbi un jāgatavojas ieskaitēm. Runājot par sporta stundām.. Runājot par sportu.. Esmu maza auguma vidusskolniece, kurai ir augstlekšanā jāpārlec 1,50m, tas man ir tieši līdz pleciem. Visus vērtē vienādi, tādēļ saņemt 10 uz liecības man nav iespējams. Nerunāsim par to, ka pēc 11 gadu ilgas mācīšanās skolā, ir pēkšņi jāprot spēlēt futbols kā Ronaldinio.
  Nedēļā mācamies 39 vai 38 stundas..
  Diemžēl sāku apsvert domu, ka pēc vidusskolas pabeigšanas mācīšos ārzemēs. Varbūt maniem bērniem ārzemēs būs labāk.

 2. Jelgavas 4. sakumskolas Direktore Agita Lundberga un pedagogi ir uzperkami, jo saja skola macas 4 klases skolniece varda .. kuras mate ir ietekmigs cilveks kurs ir sis skolas sponsors.
  Lidz ar to .. nez no kurienes ir radusas tiesibas parkapt citu skolenu tiesibas-Fiziski, Morali aizskarot un Psihiski ietekmejot tos,ka ari aizskart bernu vecakus, nenesot par to nekadu atbildibu. Skoleni kuri tiek sadi aiskarti pat nedrikst sevi aizstavet, Jo tad tie tiek nolamati un tiek bridinati ka tiks izmesti no skolas, Jo skolas sponsoru nedrikst aizskart. Ari skolotaja nespej so situaciju atrisinat, jo baidas pazaudet darbu.
  Lidz ar to musdienas rodas bagato bernu visatlautiba. Zel ka ne tik ietekmigu vecaku berniem ir jacies, jo skolas direktorei loti patik panemt ”kukuliti”. Jelgavas 4. sakumskolas Direktore Agita Lundberga un pedagogi ir uzperkami, jo saja skola macas 4 klases skolniece varda .. kuras mate ir ietekmigs cilveks kurs ir sis skolas sponsors.
  Lidz ar to .. nez no kurienes ir radusas tiesibas parkapt citu skolenu tiesibas-Fiziski, Morali aizskarot un Psihiski ietekmejot tos,ka ari aizskart bernu vecakus, nenesot par to nekadu atbildibu. Skoleni kuri tiek sadi aiskarti pat nedrikst sevi aizstavet, Jo tad tie tiek nolamati un tiek bridinati ka tiks izmesti no skolas, Jo skolas sponsoru nedrikst aizskart. Ari skolotaja nespej so situaciju atrisinat, jo baidas pazaudet darbu.
  Lidz ar to musdienas rodas bagato bernu visatlautiba. Zel ka ne tik ietekmigu vecaku berniem ir jacies, jo skolas direktorei loti patik panemt ”kukuliti”.

Draugiem Facebook Twitter Google+