×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
23. novembris, 2015
Drukāt

Liepājas Universitātes rektora pretendents Lāms atsauc savu kandidatūru (9)

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Edgars Lāms.

No Liepājas Universitātes profesora Edgara Lāma ir saņemts iesniegums, kurā viņš atsauc savu kandidatūru Liepājas Universitātes rektora amatam. Tā kā bez pretendenta nav iespējams turpināt iesākto rektora vēlēšanu procesu, Liepājas Universitātes Satversmes sapulcei būs jālemj par jaunu rektora vēlēšanu izsludināšanu, aģentūru LETA informēja Liepājas Universitātes sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Liepājas Universitātes Satversmes sapulce iesniegumu no Lāma par savas kandidatūras atsaukšanu saņēmusi pagājušajā nedēļā. Par iemesliem, kādēļ Lāms atsaucis kandidatūru, Liepājas Universitāte informāciju nesniedza.

Rektora vēlēšanu process tiek sākts no sākuma. Tiks sasaukta Liepājas Universitātes Satversmes sapulce, kurai būs jāievēl rektora vēlēšanu komisija, un tālāk process noritēs atbilstoši Liepājas Universitātes nolikumam par rektora vēlēšanām – tiks izsludināts jauns konkurss un rektora kandidātu pieteikšana.

Jau ziņots, ka Liepājas Universitātes iepriekšējais rektors Jānis Rimšāns aizgāja mūžībā šī gada 11.janvārī, tāpēc pavasarī tika izsludinātas rektora vēlēšanas. Vēlēšanām tika pieteiktas divas kandidatūras. Pedagoģijas zinātņu doktore Diāna Laiveniece no kandidēšanas atteicās jau drīz pēc savas izvirzīšanas, līdz ar to filoloģijas zinātņu doktors, Kurzemes Humanitārā institūta direktors Lāms palika kā vienīgais rektora amata kandidāts.

Sākotnēji jaunā rektora vēlēšanas bija plānotas 8.jūnijā, taču pēc rektora amata kandidāta Lāma noklausīšanās, ņemot vērā Padomnieku konventa ieteikumu, Liepājas Universitātes Satversmes sapulcē nolemts rektora vēlēšanas atlikt līdz rudenim. Kā aģentūrai LETA toreiz atzina Liepājas Universitātes Padomnieku konventa priekšsēdētājs, Latvijas Organiskās sintēzes institūta Zinātniskās padomes priekšsēdētājs Ivars Kalviņš, rektora kandidātam Lāmam nebija skaidra redzējuma par universitātes attīstību, tāpēc tika ieteikts pagaidām atlikt rektora vēlēšanas un dot laiku attīstības redzējuma izstrādei.

Liepājas Universitāte pašlaik ir diezgan sarežģītā finansiālā situācijā, tāpēc jaunajam rektoram jānāk ar ļoti skaidru redzējumu, kā uzlabot augstskolas saimniecisko darbību, norādīja Kalviņš. Viņš atzina, ka, noklausoties vienīgā rektora amata kandidāta Lāma prezentāciju, radies iespaids, ka pagaidām skaidra redzējuma par universitātes attīstību nav.

“Tas nav vērsts ne pret Lāma kungu, ne pret kādu citu, bet ir vajadzīga programma,” iepriekš atzina Kalviņš. “Steiga nav labs padomnieks. Nedomāju, ka būtu pareizi uz ātru roku ievēlēt rektoru, kas kādu laiku vadītu šo “kuģi”.”

Pašlaik Liepājas Universitātes rektora vietas izpildītāja ir studiju prorektore Māra Zeltiņa.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Kur Lāms, tur fundamentālisms,- un Liepājai šādu universitāti vajadzētu!

  2. Ko vēl ilgāk gaidīt? Kad Lāma vietā kandidēs Is-Lāms?

  3. Lūdzu, godājamais profesora kungs, kandidējiet atkārtoti!!!

  4. Rektors nav saimniecības daļas vadītājs!

  5. Pildi savu pienākumu, neskatoties uz to, kas LiepU ietīts katras intrigas galā!

  6. Piekrītu Kaspara ierosinājumam! Piesakieties gan!

  7. E.Lāms ir krietns cilvēks un atzīstams zinātnieks. Jāpārdomā programma un jākandidē atkārtoti!

  8. Liepājas Universitāte būs zaudētājos, atteikdamies no augsti godājamā profesora Edgara Lāma personas rektora amatā. Kā bijušais students vēlos pateikt tikai to, ka tieši otrādi- tik skaidrs un precīzs izklāsta strukturējums, kāds tas ir raksturīgs godājamajam Lāma kungam, šobrīd reti kuram profesoram būtu pa spēkam.
    Profesora kungs! Lūdzu, izmantojiet savas tiesības atkārtoti pieteikties rektora vēlēšanās!

Draugiem Facebook Twitter Google+