×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
26. decembris, 2015
Drukāt

6,2 magnitūdu zemestrīcē Afganistānā un Pakistānā ap 30 ievainoto

Foto - EPAFoto - EPA

epa05081061 A victim of a 6.3 magnitude earthquake receives medical help at a hospital in Jalalabad, Afghanistan, 26 December 2015. A 6.3-magnitude earthquake shook northern Afghanistan late 25 December, with tremors felt in Kabul and into Pakistan and northern India. According to the US Geological Survey (USGS), the epicenter of the earthquake was 41 kilometers west-southwest of Ashkasham, Afghanistan, in the Hindu Kush mountains at a depth of 203 kilometers. EPA/GHULAMULLAH HABIBI

Afganistānas ziemeļaustrumos un Pakistānas ziemeļrietumos piektdienas vakarā notika spēcīga zemestrīce ar stiprumu 6,2 magnitūdas pēc Rihtera skalas, un tajā ir ievainoti apmēram 30 cilvēku Pakistānas pilsētā Pešavarā, informēja ASV Ģeoloģiskais dienests.

Zemestrīces epicentrs atradās Afganistānā pie robežām ar Pakistānu un Tadžikistānu apmēram 280 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no Kabulas. Tās hipocentrs bija 203,5 kilometru dziļumā.

Kabulas iedzīvotāji izskrēja no mājām, baidoties no pēcgrūdieniem. Zemestrīce sašūpoja ēkas arī Pakistānas galvaspilsētā Islāmabadā, un to sajuta pat Indijas galvaspilsētas Deli iedzīvotāji.

Zemestrīce ilga vismaz 30 sekundes.

Vēl nav ziņots par postījumiem vai cietušajiem Afganistānā, bet Pakistānas ziemeļrietumu pilsētā Pešavarā šajā zemestrīcē bija ap 30 ievainoto, paziņoja vietējās slimnīcas preses sekretārs.

Oktobrī 5,7 magnitūdu zemestrīcē Pakistānā un Afganistānā gāja bojā vismaz 400 cilvēku un tika sagrautas daudzas ēkas. Tā notika kalnainā rajonā, kura reljefs apgrūtināja palīdzības sniegšanu zemestrīcē cietušajiem.

2005.gada oktobrī Pakistānā notika 7,6 magnitūdu zemestrīce, kas prasīja vairāk nekā 75 tūkstošu cilvēku dzīvības un atstāja bez pajumtes 3,5 miljonus.

Afganistānā bieži notiek zemestrīces, sevišķi Hindukuša kalnu grēdā, kura atrodas tuvu Eirāzijas un Indijas tektonisko plātņu savienojuma vietai.

Nepālā aprīlī notikusi stipra zemestrīce un tās pēcgrūdiens maijā prasīja vairāk nekā 8900 cilvēku dzīvības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+