Mobilā versija
Brīdinājums +3.0°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
30. decembris, 2015
Drukāt

Papes dabas parkā izpļautas niedres (3)

Foto: Liepaja.travel.lvFoto: Liepaja.travel.lv

Dabas parkā Pape šogad veikti biotopu atjaunošanas darbi, izpļaujot niedres 160 hektāru platībā, tādējādi samazinot ezeru aizaugumu, aģentūra BNS uzzināja Pasaules dabas fondā (PDF).

Biotopu atjaunošanas laikā tiek veikta niedrāju fragmentācija, izcērtot krūmus un veidojot koridorus, kā arī seklūdens dīķu un līču uzturēšana un atjaunošana. Nākamajā sezonā niedru pļaušana tiks turpināta.

Tāpat šogad izstrādāts “Pasākumu plāns lielā dumpja Botaurus stellaris aizsardzībai un dzīvotnes saglabāšanai dabas parka “Pape” Papes ezerā”. Pasākumu plānā aplūkoti dažādie ezera biotopu atjaunošanai un uzturēšanai nepieciešamie pasākumi. Plāns veidots nākamajiem desmit gadiem un tā mērķis ir mazināt lielā dumpja populācijas apdraudošo faktoru ietekmi un veicināt stabilas vai pieaugošas populācijas pastāvēšanu Papes ezerā.

Lielā dumpja populācija un tā dzīvotnes kvalitāte (piemēroti niedrāji ligzdošanai, dažādi ezera biotopi, ezera hidroloģiskais režīms, barošanās iespējas (zivis, abinieki, rāpuļi, bezmugurkaulnieki) raksturo ezera stāvokli, tāpēc plāna sekmīga ieviešana veicinātu arī Papes ezera bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu kopumā. Pie Papes ezera mīt vairāk kā desmiti ligzdojošu pāru.

Dabas parks “Pape” izveidots 2003.gadā. Tā izveides mērķis ir aizsargāt unikālu starptautiskas nozīmes mitrāju kompleksu un ligzdojošos un caurceļojošos putnus.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Pape ir izpardota,ta nepieder latviesien,bet ienacejiem tas liktenis nerup.

  2. Tās niedres netiek savāktas un peld pa ūdens tilpni veidojot lielāku trūdošo masu.Pagājušā gadā 2014 pļāva zāli Papē pie atpūtas bāzes Pas Antana. Šogad 2015 tur uz augustu iesāka pamuļķojās un pasvieda tā arī nenopļāva. Mednim līdzekļi pietrūka vai apnicis darboties.

  3. Bardaks tai pasaules dabas fondā kā arī Papes dabas parkā.

Diena pēc traģēdijas Maltas lidostā: Aculiecinieces stāstsLidostā Maltā pašlaik joprojām atrodas ap 20 latviešu, gaidot izlidošanu, kas tika atcelts vakar notikušās aviokatastrofas dēļ. Starp viņiem ir arī Maija
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (21)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+