×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
1. janvāris, 2016
Drukāt

Krievijas vēstnieks godinājis kara noziedznieku Kononovu (49)

Foto: Krievijas vēstniecības Facebook konts.Foto: Krievijas vēstniecības Facebook konts.

Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs šodien godinājis par kara noziegumiem notiesātā bijušā sarkanā partizāna Vasīlija Kononova piemiņu.

“1.janvārī, partizāna Kononova dzimšanas dienā, vēstnieks Vešņakovs un vēstniecības diplomāti nolika ziedus uz viņa kapa,” teikts vēstniecības paziņojumā sociālajos tīklos.

Tam pievienotajā attēlā redzams vēstnieks ar diplomātiem pie Kononova kapa ar ziediem rokās.

Kā ziņots, Augstākās tiesas Krimināllietu tiesu palāta 2004.gada 30.aprīlī atzina Kononovu par vainīgu kara nozieguma izdarīšanā – viņa vadītā partizānu grupa 1944.gadā Mazo Batu ciemā nežēlīgi nogalināja vairākus civiliedzīvotājus un nodedzināja viņu mājas.

Tiesas spriedums liecina, ka Kononova vadītie partizāni noslepkavoja deviņus sādžas civiliedzīvotājus, no tiem sešus sadedzinot. Viņu starpā bija trīs sievietes, no kurām viena bijusi pirmsdzemdību grūtniecības stāvoklī.

Kononovs par notiesāšanu vēlāk sūdzējās Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT), taču zaudēja. Tiesa atzina, ka viņš sodīts, nepārkāpjot Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvenciju.

Par Otrā pasaules kara noziegumiem Latvijā notiesātais Kononovs bija Krievijas pilsonis. Viņš nomira 2011.gadā 88 gadu vecumā.

Kā ziņots, Vešņakovs pirms Ziemassvētkiem paziņoja, ka Latvijas politiķu darbības dēļ Latvijas un Krievijas attiecībās joprojām ir vērojama “melnā josla”, kas sākās jau 2014.gadā. Krievijas atbildību abu valstu attiecību pasliktināšanā vēstnieks nav saskatījis, bet Latvijai pārmetis virkni lēmumu, kas kaitējuši starpvalstu attiecībām.

Pievienot komentāru

Komentāri (49)

 1. Un tad viņš gudri vāvuļos par to, ka visur vainīga Latvijas puse. Kā vēstniekam viņam gan nevajadzētu tā izpausties. Nu bet krievs ir krievs te nav ko piebilst! Ļoti gribējās parādīt savu būtību – tā ka turēt nevar. Dieviņš jau sen ir sodijis šo tautu ar prāta atņemšanu viņas valdniekiem. Ar kurpi pa galdu; apčurāt aviolainera riepas svinīgas ceremonijas laikā; močit sortirā; klanīties un atbalstīt pasaules lielākos teroristus; nepārtraukti neievērot starptautiskas vienošanas – ir pavisam pieticīgs uzskaitijums šis tautas valdnieku iecienīto izpausmes formu. Vešņakovs droši vien stāv pie tā kapa un domā, kā vienā ķīniešu gudrībā, respektīvi, Jā ilgi stāvēt upes krastā un novērot plūsmu tad vari sagaidīt, ka garām aizpeldēs tava ienaidnieka līķis.

  • А вы кто, философ, пророк, судья или бог, в одном лице. Кто вы такой, чтобы так говорить про другой народ, а? Латыш есть латыш, и здесь тоже нечего ни добавить ни убавить. Как вам такое? Обсуждайте лучше своих собственных правителей.

   • Jā tu sēdētu savā derevņā un neuzbāztos pamācīt visus – neviens par tevi nerunātu. Komu ti nah nužen.

    • А я не живу в деревне, я живу в городе. И это не я стараюсь всех поучать, а именно вы, и другие, такие как вы. Я всего лишь высказываю своё мнение и отстаиваю своё право иметь другую точку зрения, отличную от вашей. Вам и другим, таким как вы, это категорически не нравится. Хотя именно это и есть хвалёная демократия, разве нет. Так что, идите ка вы сами, в указанном вами направлении.

     • Šeit Latvijā ir latviska demokrātija un nekādas citas. Ar savu tu, kopā ar sūtni, varat uzstāties un vāvuļot cik tik vēlaties Putinlandā. Iespējams, ka pat medali saņēmsi (naudu gan viņi paši obožājut).

     • >I.V. 4. janvāris, 2016 15:37
      Ага! Вот вы и проговорились и нечаянно сказали правду! Оказывается у нас в стране существует особая демократия – латвийская («latviska demokrātija»), сиречь, демократия только для латышей, только для избранных! Следовательно, вы подтверждаете тот факт, что мы живём в этнократическом государстве.
      P.S. Кстати, я использую стиль обращения к собеседнику на «вы», хотя и пишу эту частицу речи с маленькой буквы. Но именно вы тыкаете намеренно.

 2. Ja jau godina pat Staļinu un atjauno viņa pieminekļus!

 3. viss kārtībā, ak cienījamā kundze Atbildēt

  Viss kārtībā – katrs dara savu maizes darbu: vēstnieks “uztur spriedzi”, bet kirilicā rakstošais kvekšķis “kačā pravas”, raustīdams letiņus aiz bikšu staras. Bet ar kvekšķiem ir tā – kļūdami pārāk uzmācīgi, tie kaula vietā dabū kājas spērienu …

 4. Krievija ir vienīgā valsts ,kas atļaujas vēstniecības līmenī nolikt ziedus uz kara noziedznieka kapa.Kā zināms,vēstnieks ir attiecīgās valsts ideoloģijas un politiskās nostājas paudējs .līdz ar to krievija godina un slavina noziedzniekus pret cilvēci,bet ko gan citu no fašistiskas valsts varēja sagaidīt
  Godināsim savus leģionārus,kas pret šiem bendēm cīnījās. Žēl ,ka ne visus apšāva,vēl vesels bars savā okupantu mēlē te vaukšķ

 5. . Fakti tādi ka Kononovs šīs noziedzīgais slepkava bija Kremļa iesūtīts diversants=terorists. Līdzīgi kā ar izplētni tika nomests Oškalns, kas tika atspoguļots presē un ko bērnībā personīgi dzirdēju no viņa. Tādu iesūtīto diversantu bija daudz visā no boļševiku okupācijas atbrīvotajā vācu atkal okupētajā teritorijā. Tie draudēja izrēķināties un arī to darīja ar zemniekiem, kuriem vācu vara lika apsargāt dzelzceļu. Tēvs bija bērēs radiniekam (Jūlijam Lazdiņam), „Mieriņos”, Balvu apkārtnē, kuru, jādomā Kononova banda, dzīvu bija cepinājuši mežā ugunskurā. Pats viņš nekur nepiedalījās, bet dēls strādāja policijā. Tas pats terorists Kononovs, kurš sievieti grūtnieci iegrūda atpakaļ degošajā mājā. Nost terorismu! Nost komunismu!

 6. LTV -1 gan “kara noziedznieks” vietā, tāpat kā Vešņakovs. lieto cienījamāķu vārdu “partizāns” , tādi nu ir tie valsts tv uzskati.

 7. Ja Latvijas vēstnieks Krievijā vai Baltkrievijā piemēram noliktu ziedus kādam ciematu dedzinātājam par piemiņu-kas notiktu?

 8. izraidīt Vešņakovu ! Atbildēt

  Kopā ar slepkavas Kononova pelnu kastīti.

  • kur nu,mūsu Ārlietu Ministrijas pajoliņi ir ar ausīm neklopē par šādu citas valsts nedraudzīgu soli.Laikam radniecīgaqs dvēseles

   • Nu ārlietu ministrijai taču ir svarīgākas darīšanas.Ir vērīgi jāseko,lai Latvijā neielavās kāds kobzons vai valērija un nemēģina uzlīst uz skatuves,skaļi saucot-Krimnaš.

 9. … Atklats izaicinajums valsts drosibaos organiem … !

  1. Nota par nelikumigu atbalstu kara noziegumu kriminalsoditam …
  2. Pieprasit Krievijas AM izmainit vestnieku … zinama laika …
  3. Neizpildot so pieprsijumu, AM izteikt Vesnikovam ‘persona non grata’ ar noteiktu terminu izraidei no valsts …

  … Sis cilveks paliek parak nekaunigs … !

 10. Domā, ka ielīdis te ar saviem muļķīgajiem komentāriem, kādu vari aizskart. Tā ir foksterjera taktika – uzsākt traci un pēc tam sēdēt maliņā un smīnēt, zinādams, ka neviens nevar tevi noslānīt. Un, ja vēl par to maksā, tad kur vēl labāk???

  • Вы сейчас весьма точно описываете поведение большинства ваших политиков и многих журналистов, которые ничего другого не умеют, как только лаять русофобски из под воротни. Моськи, одно слово. Их хлебом не корми, дай потявкать только.

   • Mērkaķu valodu te nesaprot.

    • А между тем, 2016 год – это год огненной красной обезьяны, по восточному календарю. Каково, а!? Почто животинку обижаете?

   • ka lielākā daļa Jūsu politiķu un žurnālistu tā nedara.,bet viņu senču centieni ieviest Latvijā kultūru uz rejošajiem aborigēniem,diemžēl,neiedarbojas.Jums,grafist,jāiet politikā vai žurnālistikā,tad valstī viss būs kārtībā.Jūsu politiķi un mūsu politiķi ir kā diena pret nakti.Grūti jums piespiedu kārtā dzīvot tik prastā vidē…

 11. Kādi paši-tādi elki…

 12. Sausmas.. Ka viņam ir kaps vispār. Un viņš miris savā nāvē. Sausmas.

 13. Kāpēc mēs nevaram dzīvot tā it kā tādu kononovu, vešņakovu nemaz pasaulē nebūtu?
  Vai mediju maize ir nelietības popularizēšana?

  • kremļa trollis aicina “bāzt galvu smiltīs” !
   Un paslēpjas zem nekrieviska nika !

  • Да живите вы как хотите, никому вы нахер не нужны.

   • bet kurš tad visu laiku mūs koriģē-jūs te to nepareizi darāt,jums ne tie varoņi(atbrīvotāji),jums ne tā vēsture-vajag to ,kura mums liekas pareiza,ne tie svētki,kurus vajadzētu svinēt..Bet tu te saki “Да живите вы как хотите”.Jūs jau neļaujat mums dzīvot kā mēs gribētu.Jums ikvienā jautājumā ir pretenzijas,arī pašlaik tu te strīdies-tev Kononovs ir varonis-mums kara noziedznieks.

    • А я считаю, что всё как раз наоборот. Именно вы переписываете историю в угоду вашим националистическим политикам, именно вы придумали преамбулу к конституции, какую то лояльность, окупацию и т.д и т.п. И именно вы навязываете свою точку зрения всем остальным, а тех, кто с вами не согласен, объявляете врагами. Желаете жить, как вы хотите? Живите. Только не забывайте, что мы тоже живём рядом, и у нас тоже есть права и свои интересы. Такая простая мысль, правда? В том числе, у нас есть право и на свой язык, и на свою точку зрения.

     • šad un tad vajadzētu atcerēties kādā veidā jūs šeit nokļuvāt un kāds ir likumiskais pamats tam,ka jūs šeit dzīvojat.Vai tikai ne tā pati jūsu noliegtā okupācija?Nebūtu tās-mierīgi tusētos pa savu Muhosransku un būtu jums sava valoda un sava vēsture,nevis jāuztiepj tā citai tautai viņas zemē.

     • >Tikai 2. janvāris, 2016 13:05

      Вот, вот. Ваш комментарий подтверждает мои слова. Кто не согласен – тот враг. А ведь на этой земле никогда не жили исключительно одни латыши. Здесь жили и немцы (помните баронов?), и русские, и поляки с латгальцами, и евреи. А вы присвоили себе право считать эту землю исключительно своей. А на каком основании собственно?

     • bet kāda tev darīšana ko mēs te “perepisivajem”vai “neperepisivajem”?.Sēdi savā kaktā un nerej,kamēr tev vēl atļauj te atrasties.Mēs jau vēl pieklājīgi aicinām tos “pretstāvētājus”atgriezties savā sādžā,kamēr tavā paradīzē tādu mūžiņš nav visai ilgs-kā jau zemē,kura visiem nes tikai mieru un laimi.Ko lai dara,ja tās visiem nepietiek,tikai izredzētajiem?

     • >Nu lūk 2. janvāris, 2016 14:41
      Какое мне дело?! Да живу я здесь! А дети и внуки – граждане, причём потомственные. Усёк, гнида. И для них эта страна, между прочим, Родина! Причём именно с большой буквы. А вы, в своём оголтелом национализме, постоянно об этом забываете.

     • kā tad tie “дети и внуки – граждане”,arī visu laiku nodarbojas ar “proķivostojāņiju”?Vai tomēr neapspļauda to zemi.kurā dzimuši un kuru uzskata par savu Dzimteni?Kaut gan pie tāda senča esamības maz ticams,ka skati visu laiku nevēršas uz no attāluma mīlamās valsts virzienā,kamēr ar dienišķo maizīti baro nīstamā Latvija un to maizīti izaudzē ne mazāk nīstamie latvieši.Nevienu “osvoboģiķeļu “jau laukos neredz dzīvojam.

     • >Bet 3. janvāris, 2016 16:25
      К чему это показное и наигранное удивление. Вы что, до сих пор не знали что в Латгалии жили русские люди, даже целыми дерявнями? Землицы не стало, ну и разъехались все по городам.

 14. Rašistu cienīgs gājiens. Kamēr nenotiesās komunistu režīmu pastrādāto noziegumu veicējus, šī cirka turpinājumi vēl būs.

  • И чо? Вы к своим легионерам ходите? Ходите. Арайса и Цукурса своих почитаете? Почитаете, даже восхищаетесь ими. Так что, не вякайте!

   • mēs to darītu,tad tas nenotiek Krievijā.Bet jūs savējos slepkavas godināt mūsu zemē.Tur tā atšķirība.

    • А кто вам сказал, что земля эта только ваша, а?!

     • Zeme ir tikai mūsu, bet idiotiem, kuri nevar iemācīties valodu sava ierobežotā intelekta dēl, tas nepielec..,.

     • nu ņe vaša že!!!!

     • >Haha 1. janvāris, 2016 19:54
      Да распродали вы давно уже родину то свою, по частям, оптом и в розницу. Поинтересуйтесь реестром владельцев, всё разные шведы, норвеги да датчане. По латышски я не пишу специально, назло вам. И именно вам не хватает умчтвенных способностей, чтобы это понять.

     • krievi stulbākā zemeslodes tauta.pat latviešu muitas suņi Vācijā dažu dienu laikā apguva vāciski izteiktās komandas ,vienīgi krieva smadzenes 75 gados “”labrīt””nesaprot Nožēlojama tauta

     • >latvietis 2. janvāris, 2016 13:15
      Вау! А можно комментировать по существу? Или это выше ваших умственных способностей.
      >?>>> grafists 2. janvāris, 2016 13:46
      Весьма толерантно с вашей стороны. И куда только модераторы смотрят….

   • Bravo, grafist, bis! Atbildēt

    Saodi saimnieka smaku un drosmīgi iespļāvi nīstajiem letiņiem dvēselē? Nožēlojami …

    • Значит по вашему, нам в душу плевать можно, а вам в душу плевать – нельзя ни в коем случае, запрещено…. Почему это вдруг? Действие равно противодействию.

     • Ko tie krievu garā atpalikušie,kas valodu iemācīties nevar te lien ar savām fašistu domām.Jā ,mēs varam un pat drīkstam jūs kaut no galvas līdz kājām apsplaudīt,kā bandītus ,kas iebruka mūsu zemē.Bet jūs mūs nedrīkstat,jo esat riebīgi un nīsti okupanti,kas vēl šodien rijat mūsu maizi,tur tā atšķirība ,neviens jūs te netur,būsim laimīgi ,ja jūs visas pasaules nelimju radītāji aizvāksieties

     • >latvietis 2. janvāris, 2016 13:07
      (комментарий взвамен удалённого)
      Кто из нас более духовно отсталый, вы со своими взглядами и убеждениями 18 века, или я, это вопрос весьма спорный. И, видимо, «высокая культура», присущая латышскому народу, позволяет вам считать, что вы в праве оплевать любого человека с ног до головы, только за то, что он не разделяет вашу точку зрения. Грубить и хамить – это так по европейски. Так что, не обижайтесь если вам будут отвечать также. Сударь вы хам и быдло. Вы тоже можете валить из этой страны, вас тоже никто не держит.

     • griežiet ceļu,

      putni,zvēri,vilki,lapsas,pūces,jēri,Grafists skolā kad iet,Grafists skolā kad iet.!Vēsturi mācīties.

   • mirušajiem latviešiem!Ne jūs viņus pazināt,ne ko zināt par viņiem.Jūs Cukura priekšā esat tikai maza,sīka melna vabolīte.Žēl Jūsu bērnu un mazbērnu,kuriem ir tik aprobežots vectētiņš.

Draugiem Facebook Twitter Google+