×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
28. janvāris, 2016
Drukāt

Mākslinieks Ai Veivei, protestējot pret Dānijas jauno bēgļu politiku, atceļ izstādes (1)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Mākslinieks Ai Veivei.

Ķīnas mākslinieks disidents Ai Veivei atcēlis divas izstādes Dānijā, protestējot pret valsts jauno likumdošanu, kas atļauj pārmeklēt iebraucošos patvēruma meklētājus un atņemt viņiem skaidro naudu un dārglietas. Tāpat likums paredz, ka savas ģimenes bēgļi nevarēs uzaicināt uz Dāniju vismaz trīs gadus.

Pirmā no Ai Veivei izstādēm. “Rupture”, tika atklāta Faršū biedrībā Kopenhāgenā pērnā gada martā, un bija paredzēts, ka tā turpināsies līdz šī gada 15. aprīlim. Mākslinieks sociālajos tīklos izteicis nožēlu, ka viņš spiests pieņemt šādu lēmumu, un pateicību par ilglaicīgo atbalstu.

Jenss Faršū, dāņu kolekcionārs un biedrības īpašnieks, atbalsta Veivei nostāju, izsakot nožēlu, ka Dānijas parlaments “izvēlējies būt par mūsdienu Eiropas un Tuvo Austrumu simboliskās un necilvēcīgās politikas avangardu, tā vietā, lai būtu priekšgalā godājamam Eiropas risinājumam šai akūtajai humānajai krīzei”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kāda gan ķīnietim teikšana par dāņu politiku? Lai protestē pret Ķīnas politiku. Nevienam ārzemniekam nav tiesību jaukties citas valsts lietās. Pasaulē būtu miers, ja katrs koptu savu zemi un nemaisītos citu lietās.

Draugiem Facebook Twitter Google+