×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
26. augusts, 2014
Drukāt

64% mazākumtautību iedzīvotāju jūtas kā Latvijas patrioti (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas karogs.

Sevi par Latvijas patriotiem uzskata 64% Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju, kuri pēc tautības nav latvieši, noskaidrojies Valsts kancelejas pasūtītajā pētījumā, ko īstenoja SKDS.

Uz jautājumu, vai jūtas kā Latvijas patriots, 22,4% atbildējuši, ka noteikti, bet 41,4% atzinuši, ka drīzāk jūtas kā patrioti.

Tikmēr pretējs viedoklis ir kopumā 22% nelatviešu. No tiem 8,6% teikuši, ka noteikti nav Latvijas patrioti, bet 13,7% atbildējuši, ka drīzāk nav patrioti.

Pieņēmums, ka gados jaunie iedzīvotāji ir patriotiskāki, nav patiess, noskaidrojies aptaujā. Kā pastāstīja SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš, ir novērojama sakritība, ka, jo vecāks cilvēks, jo vairāk izjūt patriotiskumu pret Latviju. Mazāks patriotisms ir vērojams Pierīgā un Latgalē.

Mazākumtautību pārstāvji arī iztaujāti par piederības sajūtu savai dzīvesvietai. Visvairāk nelatviešu izjūt ciešu piederību savam ciemam, novadam vai pilsētai – tādu ir 56%, tikmēr 51% izjūt ciešu piederību Latvijai, bet 48% – savam reģionam. Atklājies, ka Krievijai ļoti cieši piederīgi jūtas 11%, bet 12% atzinuši, ka jūtas piederīgi šai Latvijas kaimiņvalstij.

Aptauja veikta šāgada maijā, aptaujājot 801 mazākumtautību pārstāvi vecumā no 18 gadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Domāju, ka valodas referendums parādīja nelatviešu īsto attieksmi pret šo valsti. Aptauja ir tikai aptauja, kurā reti kurš parādīs savu īsto attieksmi, jo dubultā morāle pie mums vēl dzīva no padomju laikiem.
    Tāpēc aptaujas rīkotājiem nevajadzētu lolot pārāk rožainas ilūzijas.

  2. No kurienes tad radās tie pilsoņi /šķiet, ka kādi 280 000/, kuri nobalsoja par krievu valodu kā valsts valodu? Vai tad tagad viņi kļuvuši patrioti? Jāprasa – kuras valsts patrioti? Es jau nemaz nerunāju par nepilsoņu bariem un Krievijas pilsoņiem, kuriem nez kāpēc negribas dzīvot savā zemē – vai viņus ar pieskaitīja pie Latvijas patriotiem? Izskatās, ka kaktiņš ticis pie laba kāposta – tad jau tie cipariņi bīdās uz kuru pusi vajag. Skatos uz saviem kaimiņiem – uzlieku brilles, taču nevienu Latvijas patriotu neredzu, bet kaimiņu – ka biezs.

  3. gan jau pēc savas saprašanas arī Pļiners, Šindermans un Жиdanoka baigie pa†rioti.

  4. mīļie cilvēki lielākā daļa mazākumtautības pārstāvji ir dzimuši Lv, un mīl viņu tāpatās kā visas citas valstis, kur cilvēki dzīvo un cīnās par savu un tuvinieku labklājību 🙂 nesaprotu visus šos cīniņus par varu, negribās pat turpināt savu dzimtu, jo nevar zināt kas mūs sagaida pēc gada,

  5. Dīvaini gan,kāpēc tad katrs otrais krievs Latvijā visu laiku pie sevis skandina”mantru” KRIMNAŠ???

Draugiem Facebook Twitter Google+