×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
25. februāris, 2016
Drukāt

Palmu mājā skanēs kokļu mūzika

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Palmu mājā 28. februārī plkst. 15 notiks koklētāju ansambļa “Raksti” koncerts “Miera mūzika”, kurā varēs baudīt latviešu autoru koklēm rakstītos skaņdarbus, LA.lv uzzināja LU.

Ansamblis “Raksti” šogad atzīmē 10 gadu jubileju, koncertējot dažādās koklēm neparastās vietās: viena no tādām ir LU Botāniskā dārza Palmu māja. Šajā koncertā ansamblis atskaņos pamatrepertuāra skaņdarbus: Raimonda Tigula, Līgas Ančevskas, Ērika Ešenvalda, Viļņa Salaka un Daces Bleikšas kompozīcijas.

Kokles spēli visas mūziķes ir apguvušas mūzikas skolā. Dace Bleikša beigusi J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju un ir ansambļa soliste, kā arī pati komponē. Pārējās mūziķes ārpus ansambļa radoši darbojas dažādās sfērās. Līvai Līcītei ir maģistra grāds arhitektūrā, viņa projektē ēkas un brīvajā laikā vislabprātāk glezno. Ievai Danovskai kokles spēle ir sirdslieta, bet ikdiena ir saistīta ar informāciju tehnoloģijām. Santa Sirmoviča ir zīmēšanas-gleznošanas skolotāja un ansamblī spēlē basa kokli. Grieta Sīpola pašlaik studē un aizraujas ar dažādām radošām aktivitātēm.

Koncertu var apmeklēt, iegādājoties LU Botāniskā dārza ieejas biļeti. Palmu mājas koncertus reizi mēnesī organizē labas dzīves skola DARA un Botāniskā Dārza Draugu biedrība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+