Apbrīno

66 gadu vecumā mūžībā devies leģendārais rokmūziķis Toms Petijs 16

FOto – AP/LETA

Sešdesmit sešu gadu vecumā no sirdslēkmes miris rokmūziķis Toms Petijs, kurš pasaules slavu guva kā grupas “Tom Petty and the Heartbreakers” solists, vēsta CBS News.

Leģendāro mūziķi atrada jau bezsamaņā viņa Malibu mājā un nogādāja UCLA slimnīcā Santamonikā, tomēr viņa dzīvību glābt neizdevās.

Petija pazīstamākās dziesmas tapa 20. gadsimta septiņdesmitajos gados, starp tām ir skaņdarbi “American Girl,” “Free Fallin’,” “Breakdown,” “Listen to Her Heart” un citas. 2002. gadā grupa iekļuvusi Rokenrola slavas zālē.

Lai gan Petijs un viņa grupa izdeva pirmo albumu tālajā 1976. gadā, viņi turpināja veiksmīgi muzicēt četrdesmt gadus. Petija pēdējais koncerts bija tikai pirms nedēļas, noslēdzot radošās darbības 40. jubilejas koncertu sēriju Holivudā.

Aizvadītā gada decembrī Petijs žurnālam “Rolling Stone” atklāja, ka šī būtu grupas pēdējā vērienīgā koncertturneja.

“Ļoti iespējams, mēs turpināsim spēlēt, bet vai vēlreiz uzņemsimies 50 koncertus vienā turnejā? Nedomāju vis. Melotu, ja noliegtu, ka, manuprāt, šī būs pēdējā lielā turneja. Mums visiem jau pāri 60. Man ir mazmeita, kuru vēlos redzēt, cik vien iespējams bieži. Negribu pavadīt atlikušo dzīvi pārbraucienos. Šī turneja nozīmē, ka būšu projām no mājām četrus mēnešus. Mazam bērnam tas ir ilgs laiks.”

Petijs, kurš kopā ar grupu “Tom Petty and the Heartbreakers” izlaidis trīs solo un 13 grupas albumus, arī bijis supergrupas “The Traveling Wilburys” dalībnieks kopā ar Bobu Dilanu, Džordžu Harisonu, Roju Orbisonu un Džefu Linni.

LA.lv