Mobilā versija
-3.6°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
7. aprīlis, 2016
Drukāt

VKPAI turpmāk izsniegs atļaujas mākslas priekšmetu izvešanai no Latvijas

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā atbalstīja likumprojekta grozījumus, kas paredz paplašināt Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas (VKPAI) tiesības un pienākumus, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Grozījumi likumā par kultūras pieminekļu aizsardzību nosaka jaunas VKPAI tiesības, paredzot, ka tā veic mākslas un antikvāro priekšmetu ekspertīzi un izsniedz atļaujas vai izziņas to izvešanai no Latvijas.

Tāpat inspekcijai būs tiesības veikt valstij piederošo kultūras pieminekļu un senlietu ekspertīzi, un izsniegt atļaujas to pagaidu izvešanai no Latvijas.

Izmaiņas likumā tiek virzītas kopā ar izmaiņām “Par nodokļiem un nodevām”, kurā paredzēts Ministru kabinetam (MK) atļaut noteikt nodevu apjomu kultūras pieminekļu izvešanai no Latvijas. Par likumprojektu Saeimai vēl jālemj galīgajā lasījumā.

Pievienot komentāru

Bērnus mūsu vietā izklaidē amerikāņi. Saruna ar režisoru Ģirtu Šoli (1)Ģirts Šolis uzskata, ka laba literatūra nenoveco, un arī mūsdienu bērniem piedāvā laika pārbaudi izturējušu klasiku. Tāpat viņš balti apskauž Latvijas Nacionālo teātri par izrādi "Šausmu autobuss", kurā netiek ielaisti vecāki, jo Leļļu teātri nereti gadās – vecāki uz izrādi atnāk ar domu, ka tikmēr, kamēr bērns skatās izrādi, pasērfos internetā.
Draugiem Facebook Twitter Google+