Mobilā versija
Brīdinājums +3.2°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
7. aprīlis, 2016
Drukāt

VKPAI turpmāk izsniegs atļaujas mākslas priekšmetu izvešanai no Latvijas

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā atbalstīja likumprojekta grozījumus, kas paredz paplašināt Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas (VKPAI) tiesības un pienākumus, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Grozījumi likumā par kultūras pieminekļu aizsardzību nosaka jaunas VKPAI tiesības, paredzot, ka tā veic mākslas un antikvāro priekšmetu ekspertīzi un izsniedz atļaujas vai izziņas to izvešanai no Latvijas.

Tāpat inspekcijai būs tiesības veikt valstij piederošo kultūras pieminekļu un senlietu ekspertīzi, un izsniegt atļaujas to pagaidu izvešanai no Latvijas.

Izmaiņas likumā tiek virzītas kopā ar izmaiņām “Par nodokļiem un nodevām”, kurā paredzēts Ministru kabinetam (MK) atļaut noteikt nodevu apjomu kultūras pieminekļu izvešanai no Latvijas. Par likumprojektu Saeimai vēl jālemj galīgajā lasījumā.

Pievienot komentāru

Labu kino neskatās, jo "Ugunsgrēks" debilizē?Palielinās auditorija dokumentālajām filmām ar ļoti sociāli politiski aktīvu vēstījumu, un arī pašiem filmu veidotājiem aizvien svarīgāks kļūst tieši šis skaudrais konteksts
Draugiem Facebook Twitter Google+