×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
18. aprīlis, 2016
Drukāt

Drīzumā parakstīs līgumu par Rakstniecības un mūzikas muzeja rekonstrukciju (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rakstniecības un mūzikas muzejs ir viena no lielākajām VNĪ neveiksmēm, kuras rezultātā valstij, visticamāk, nāksies atmaksāt vairākus miljonus.

Līgums par Rakstniecības un mūzikas muzeja Pils laukumā 2 pārbūves darbiem tiks parakstīts jau tuvākajā laikā, aģentūrai LETA sacīja VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) pārstāvis Arnis Blodons.

Līgums ar pārbūves darbu iepirkuma uzvarētāju pilnsabiedrību “PMK un BBA” jau ir sagatavots parakstīšanai un patlaban tiek saskaņots Tieslietu ministrijā un Finanšu ministrijā. Tiklīdz ministrijas līgumu saskaņos, tas tiks parakstīts.

“PMK un BBA” uzvarēja sarunu procedūrā, piedāvājot veikt pārbūves darbus par 3,4 miljoniem eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Pilnsabiedrībā “PMK un BBA” ir apvienojušās SIA “Jēkabpils PMK” un SIA “Baltic Builders Alliance”.

LETA jau ziņoja, ka VNĪ ir parakstījusi grozījumus līgumā par Rakstniecības un mūzikas muzeja rekonstrukcijas īstenošanas beigu termiņa pagarinājumu līdz 2017.gada 31.martam. Ēkas Pils laukumā 2, Rīgā, pārbūve ir nozīmīgākā un apjomīgākā šī projekta aktivitāte.

Pēc Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) lēmuma aizliegt slēgt līgumu ar atklāta konkursa uzvarētāju “LNK Industries” VNĪ iepirkuma komisija atbilstoši IUB lēmumā norādītajam pārvērtēja iesniegtos tehniskos piedāvājumus un 2016.gada 22.janvārī pieņēma lēmumu izbeigt būvdarbu iepirkumu. Vienlaicīgi sākta sarunu procedūra, kurā aicināti piedalīties visi pretendenti, kuru kvalifikācija atbilst iepriekšējā atklātā konkursa prasībām, lai sarunu procedūras rezultātā saņemtu iepirkuma nolikuma prasībām atbilstošus tehniskos un finanšu piedāvājumus.

Ēkas pārbūves rezultātā tiks īstenota tās atjaunošana un pielāgošana muzeja vajadzībām. Nozīmīgākie plānotie būvdarbi būs pagrabstāva paplašināšana un pārbūve muzeja vajadzībām, ēkas pamatu un nesošo sienu pastiprināšana, stāvu plānojumu pārbūve, maksimāli saglabājot vēsturisko liceja ēkas mantojumu un vienlaicīgi pielāgojot telpas Rakstniecības un mūzikas muzeja vajadzībām.

Tāpat tiks veikti restaurācijas darbi ēkas fasādēm, logiem, durvīm, kāpnēm, grīdu segumiem un citiem ēkas būvelementiem, visu ēkas inženiertīklu pārbūve un modernizēšana, apdares darbi, izcelta ēkas vēsturiskā fasāde, paredzot tās dekoratīvo izgaismojumu, nodrošināta vides pieejamība – iebūvēti lifti, uzstādītas norādes zīmes u.c.

Ēka ir celta no 1785. līdz 1787.gadam kā divstāvu Ķeizariskais licejs, kuru projektējis būvmeistars Matiass Šonss. Realizējot arhitekta Roberta Pflūga ieceri, 19.gadsimta otrajā pusē ēka paaugstināta par vienu (trešo) stāvu, kā arī ieguvusi modernu historicisma stila fasādi.

VNĪ sadarbībā ar Rakstniecības un mūzikas muzeju īsteno Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmas “Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” iepriekš noteikto projektu “Rakstniecības un mūzikas muzeja rekonstrukcija”. Projekta mērķis ir atjaunot Rakstniecības un mūzikas muzeja ēku un piemērot to sabiedrības vajadzībām, izveidojot jaunu ekspozīciju.

LETA jau ziņoja, ka iepirkums par Rakstniecības un mūzikas muzeja rekonstrukciju pabeigts bez rezultāta, bet viens no iepirkuma dalībniekiem – pilnsabiedrība “PMK un BBA” – iepirkuma rezultātus vairākkārt apstrīdējis.

Pagājušā gada septembrī iepirkumā par Rakstniecības un mūzikas muzeja rekonstrukciju uzvarēja AS “LNK Industries”, kas būvdarbus solīja veikt par 3 283 706 eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN).

Iepriekš bija paredzēts, ka Rakstniecības un mūzikas muzeja restaurācija, pārbūve un ekspozīcijas izstrāde jāīsteno līdz 2016.gada 30.aprīlim.

Kopējās projekta izmaksas, kas tiek segtas no Eiropas Ekonomikas zonas programmas “Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana”, ir 4 947 685 eiro, neieskaitot PVN.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ščurs jūs novedīs līdz bankrotam eheheheheheheheh

Draugiem Facebook Twitter Google+