×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
20. aprīlis, 2016
Drukāt

Latvija, kļūstot par OECD dalībavalsti, pievienosies attīstītāko valstu pulkam

Foto - LETAFoto - LETA

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija jeb OECD ir viena no pasaulē prestižākajām institūcijām, un Latvija, kļūstot par šīs organizācijas 35.dalībvalsti, pievienosies pasaules attīstītāko valstu pulkam, Saeimas Ārlietu komisijas diskusijā trešdien, 20.aprīlī, sacīja komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš.

“Dalība OECD būs vēl viens nozīmīgs instruments arī Latvijas parlamentāriešu rokās mūsu valsts sadarbības stiprināšanai ar pasaules attīstītākajām valstīm,” uzsvēra Kalniņš.

Jau vēstīts, ka Latvija nedēļas sākumā saņēma pēdējo OECD komitejas atzinumu par mūsu valsts gatavību pievienoties organizācijai. Līdz ar to Latvija ir saņēmusi pozitīvus atzinumus no visām komitejām, kopumā OECD ir 21 komiteja, deputātus informēja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un uzsvēra, ka tādējādi ir noslēgušās tehniskās pievienošanās sarunas.

Lai Latvija kļūtu par pilntiesīgu organizācijas dalībvalsti, Latvijai vēl ir jāsaņem OECD Padomes lēmums ar aicinājumu pievienoties organizācijai. OECD dalībvalstu diskusijas gaidāmas maijā. Pēc pozitīva OECD Padomes lēmuma saņemšanas nākamais solis būs Latvijas pievienošanās līguma parakstīšana, sacīja ārlietu ministrs, atzīmējot – ir labas izredzes, ka tas varētu notikt jūnija sākumā. Pēc līguma parakstīšanas tas būs jāratificē Saeimai.

Latvijai dalība OECD varētu izmaksāt trīs miljonus eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+