×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
11. maijs, 2016
Drukāt

Porcelāna muzejā – izcilo Kuzņecova fabrikas meistaru darbi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Starptautiskajā muzeju dienā 18. maijā plkst. 17 Rīgas Porcelāna muzejā notiks “Porcelāna pēcpusdiena”, kur ar lekcija par Kuzņecova keramiku uzstāsies pieredzējusī mākslas vēsturniece Ludmila Neimiševa, LA.lv uzzināja muzejā.

Rīgas Porcelāna muzejā līdz 12. jūnijam apskatāmas a/s “M.S. Kuzņecovs” Porcelāna, fajansa un māla izstrādājumu fabrikā izgatavotas keramikas vāzes no kolekcionāra un mecenāta Pētera Avena kolekcijas.

Kuzņecova fabrika produkcijas dizaina izstrādē 20. gadsimta 30. gados sadarbojās ar profesionāliem māksliniekiem, metus keramikas izstrādājumiem piedāvāja daudzi izcili latviešu autori. Ekspozīcijā pārstāvēti mākslinieki Romans Suta (1896-1944) un Jūlijs Madernieks (1870-1955).

Pētera Avena porcelāna un keramikas kolekcijas kuratore Ludmila Neimiševa ir pieredzējusi mākslas vēsturniece, lietišķi dekoratīvās mākslas, īpaši keramikas un porcelāna izstrādājumu eksperte. Lekcijā viņa tuvāk iepazīstinās ar māksliniekiem, kuri sadarbībā ar Kuzņecova fabriku radīja trauku dizaina metus, kā arī ieskicēs Kuzņecova keramikas unikalitāti un laikmeta kontekstu.
Ieeja pasākumā bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+