Mobilā versija
+10.4°C
Gusts, Gustavs, Tālrīts
Pirmdiena, 27. marts, 2017
19. maijs, 2016
Drukāt

Saeima pieņem Latgales speciālās ekonomiskās zonas likumu (1)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma Latgales speciālās ekonomiskās zonas likumu.

Lai veicinātu Latgales reģiona attīstību, piesaistot ieguldījumus ražošanas un infrastruktūras attīstībai un jaunu darbvietu radīšanai, šajā reģionā papildu teritorijām tiks piešķirts speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) statuss. Tas paredzēs nodokļu atvieglojumus tajā strādājošajiem uzņēmumiem.

Likums nosaka SEZ izveidošanas, pārvaldīšanas un izmantošanas kārtību. Līdzīga kārtība šajā reģionā jau patlaban noteikta Rēzeknes SEZ teritorijām.

Šajā speciālajā ekonomiskajā zonā strādājošie komersanti saņems uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaidi, iepriekš sēdē deputātiem sacīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji.

Valdībai būs jānosaka Latgales SEZ teritorija, kuras kopējā platība nepārsniegtu piecus procentus no Latgales reģiona teritorijas, teikts likumprojektā. Tās būs noteiktas teritorijas Latgales novados un pilsētās, norādījuši likumprojekta autori. Tāpat valdībai būs jānosaka kārtība, kādā tiek aktualizēts šīs zonas teritoriju saraksts, jo tas varēs mainīties atkarībā no komersantu pieprasījuma.

Paredzēts, ka Latgales SEZ darbosies līdz 2035.gada 31.decembrim.

Patlaban nodokļu atvieglojumus izmanto uzņēmumi, kuri nodarbojas ar komercdarbību Rēzeknes un Liepājas SEZ, kā arī Rīgas un Ventspils brīvostā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nodokļu atvieglojumi Rīgas un Ventspils brīvostās ir kronis augstākam lobismam un korupcijai valstī. Kādi atvieglojumi te vajadzīgi,ja tur ir gan attīstīta infrastruktūra, gan darbaspēks, gan pakalpojumi un eksporta iespējas? Tā ir ņirgāšanās par Latvijas nomalēm, kur nav ne šo nodokļu atvieglojumu, ne visa pārējā un kuras ir vispār “brīvas” no jebkādas ražošanas. Kam ir, tam tiek vēl dots, bet kam nav, no tā tiek vēl ņemts – tāda ir mūsu valdības sapratne par valsts attīstību! Tas centralizācijas burbulis vienreiz pārsprāgs un tad gan šai īsredzīgajai politikai būs nepārredzamas problēmas. Krievija jau šodien samazina savas tranzīta preču plūsmas caur Baltijas ostām un ar katru gadu tas būs jūtams vairāk.

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (18)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (9)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+