Mobilā versija
+1.8°C
Nanija, Ilgmārs
Trešdiena, 29. marts, 2017
3. jūnijs, 2016
Drukāt

Atklās Intas Celmiņas un Edvarda Grūbes izstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Edvards Grūbe. Stihija

No 9. jūnija līdz 23. jūlijam Mūkusalas Mākslas salonā skatāma mākslas klasiķu Intas Celmiņas (1946) un Edvarda Grūbes (1935) jaunāko un Mūkusalas Mākslas salona kolekcijā esošo darbu izstāde “Gleznas”, LA.lv uzzināja salonā.

Abi mākslinieki savā daiļradē turpina izzināt krāsas valodas iespējas, apliecinot glezniecības klasiskās vērtības. Esot tuvu viens otram, bet atrodoties katram savā meklējumu laukā, Celmiņa un Grūbe ar lakoniskiem izteiksmes līdzekļiem demonstrē glezniecisku atbrīvotību. Tonāli tuvinātos triepienos veidotās kompozīcijas ir pilnas ar niansētu pārdzīvojumu enerģiju un spēku. Celmiņas gleznās krāsu triepieni izvilina tumsas/gaismas tēlainību. Grūbe ar nedaudzām līnijām un krāsu laukumiem izsaka veselas jūtu brāzmas, netveramus dvēseles stāvokļus, kur gaiss un stihija ir reizē tēma un simbols.

Darbu tapšanu autori komentē sekojoši: “Gleznas radušās vienā darbnīcā. Mūsu darbības pamatā ir kopēja izpratne par glezniecības uzdevumiem – par mākslas pozitīvu iedarbību uz skatītāju un krāsu kā galveno izteiksmes līdzekli. Atšķirības veido mūsu dažādie raksturi un motīvu izvēle.”

Izstādes laikā klajā nāks izdevniecības “Neputns” veidots Intas Celmiņas darbu albums.

Izstāde skatāma līdz 23. jūlijam. Ieeja tajā ir bez maksas.

Pievienot komentāru

Personīgi par "vienīgo Latvijas francūzieti": iznākusi Maijai Silmalei veltīta grāmataTrešdien, 29. martā, Rīgas Jūgendstila centrā sirsnīgā gaisotnē tika atvērta Leldes Stumbres grāmata “Maija, Cher Ami”, kas veltīta tulkotājai, tā saucamās franču
Draugiem Facebook Twitter Google+