×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. decembris, 2016
Drukāt

69 gadu vecumā miris “King Crimson” un ELP līderis Gregs Leiks

greg_lake

Sešdesmit deviņu gadu vecumā mūžībā aizgājis leģendāro grupu “King Crimson” un “Emerson, Lake and Palmer” līderis Gregs Leiks, vēsta raidsabiedrība BBC.

Britu mūziķis, kurš iegājis vēsturē kā viens no progresīvā roka radītājiem, vislabāk pazīstams ar dziesmām “In the Court of the Crimson King” un “I Believe in Father Christmas”.

1972. gadā tapusi grupas "Emerson, Lake and Palmer" fotogrāfija - Gregs Leiks (no kreisās), Kīts Emersons, (centrā), un Karls Palmers pēc kādas balvu pasniegšanas ceremonijas Londonā. Foto - AP/LETA1972. gadā tapusi grupas "Emerson, Lake and Palmer" fotogrāfija - Gregs Leiks (no kreisās), Kīts Emersons, (centrā), un Karls Palmers pēc kādas balvu pasniegšanas ceremonijas Londonā. Foto - AP/LETA

Leiks nomira trešdien pēc “ilgas un spītīgas cīņas ar vēzi,” atklāja viņa menedžeris.

Leika cīņubiedrs, taustiņinstrumentālists Kīts Emersons izdarīja pašnāvību tikai pirms deviņiem mēnešiem.

Leika menedžeris Stjuarts Jangs savā Facebook profilā 7.decembrī ierakstīja: “Vakar, 7. decembrī, es zaudēju savu labāko draugu pēc ilgas un spītīgas cīņas ar vēzi. Gregs Leiks paliks manā sirdī uz mūžiem, un šī vieta viņam ir piederējusi vienmēr.”

Sēras par Leika nāvi pauduši arī “Genesis” ģitārists Stīvs Hakets, taustiņinstrumentālists Riks Veikmans un cits mūzikas zvaigznes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+