×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
21. jūnijs, 2016
Drukāt

Zāles dzīvībai Latvijā saņemt aizliegts. Kā rīkoties? (15)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Latvijas Avīzes” vairākās publikācijās asi tika kritizēta politiķu vienaldzību pret C hepatīta pacienti Valiju Miezīti, kura nevar saņemt ārstes izrakstītās no Indijas atsūtītās zāles.

Līdzšinējie divi ārstēšanas kursi Valijai nav palīdzējuši, tāpēc medikaments, kurš Indijā 12 nedēļu ārstēšanas kursam maksā 900 eiro, bet Eiropas Savienībā daudzkārt vairāk, bija vienīgā cerība, lai Valija kļūtu vesela. Bet zāles Valijai liegts saņemt tādēļ, ka 1. martā pavisam klusi un nemanāmi stājās spēkā labojumi Ministru kabineta noteikumos, kas vairs neatļauj Latvijā pa pastu iesūtīt fiziskām personām recepšu medikamentus no trešajām valstīm. No Eiropas Savienības valstīm vienīgi Latvijā un Itālijā ir šāds ierobežojums.

Valija par šo problēmu ir uzrakstījusi vēstuli Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, bet viņas dzīvesbiedrs Jānis, ilggadējs farmaceits un aptiekas vadītājs, cīnoties par savas sievas dzīvību, aizvadītajā nedēļā divas dienas piketēja pie Ministru kabineta ēkas.

Pēc piketa Valsts prezidents tomēr nosūtīja vēstuli valdības vadītājam Mārim Kučinskim, aicinot premjerministru pārskatīt MK noteikumus par zāļu izplatīšanas un kvalitātes kontroles kārtību.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Katram aizlieguma ir nepieciešams pamatojums. Un šim pamatojumam ir skaidri un nepārprotami jāpierāda, ka aizliegums pieņemts sabiedrības ( valsts, tautas) labā. Šeit nekāda pamatojuma nav. Tieši otrādi, šāds aizliegums, pieņemts apstākļos kad valsts saviem iedzīvotājiem nespēj nodrošināt normālu veselības aprūpi, ievērojami kaitē gan slimniekiem, gan valstij kopumā. Aizbildinājumi ar rūpēm par zāļu kvalitāti ir vienkārši smieklīgi. Valsts vara, “rūpēs par zāļu kvalitāti”, atņem slimniekiem viņu nopirktās zāles neko nedodot pretim. Kur vēl trakāk! Daudziem no mums dzīves apstākļi nav no tiem labākajiem. Mēs dzīvojam visai sliktas kvalitātes dzīvokļos un mājās. Varbūt valsts vara, rūpēs par mūsu dzīves kvalitāti, pieņems aizliegumu dzīvot sliktos mājokļos un sāks dzīt mūs ārā no mūsu dzīvesvietām, atstājot zem klajas debess??? Apmēram tāds ir šis zāļu saņemšanas aizliegums.

  • Kad pārmaksājiet par elektrību – skatieties Šķēles virzienā, kad par zālēm – Belēviča virzienā. Vienīgais, kurš šos likumus izbīdīja cauri Saeimai un netīši mira tante ar lielmantojumu…

 2. Man liekas, vispareizākā rīcība būtu iesūdzēt valdību tiesā. Protams, atsevišķm cilvēkam, kas nav jurists, to paveikt ir ļoti sarežģīti, bet ir taču hepatīta slimnieku apvienība. Man liekas, Satversmes tiesa var atcelt noziedzīgus valdības lēmumus, savukārt citas tiesas, iespējams, var uzdot valdībai tos atcelt.

 3. Tiesam, ka rikoties, ja jau valdosie ar savu korumpetibu un biznesa lobijiem sak reali atnemt dzivibas????
  Jeb te nenotikusi Lustracija, jeb Maidans tiem atnemis jelkada mera sajutu, visvarenums sagrozijis pratus?
  Tie .., kas sagrabusi varu un to launpratigi izmanto, sen ir padzenami.

 4. Vismaz beidzot Valsts prezidents ir kaut ko izdarījis. Kaut nu tam visam būtu arī rezultāti. Citādi mūsu valstī jau ir ierasts dibināt komisijas, pētīt, vētīt, apzināt, noskaidrot, sakārtot, bet galā iznāk “čiks”!
  Interesanti būs vērot, kā šī situācija attīstīsies tālāk. Visdrīzāk, tā sieviete tā arī paliks bez zālēm, bet sabiedrība par notikušo pamazām aizmirsīs, jo būs citas nejēdzības par ko runāt un par ko šausmināties.
  Tieši mūsu vienaldzība un malā stāvēšana ir tā, kas dod iespēju dažiem neliešiem mums uzkundzēties, mūs netraucēti izmantot, nabadzībā un nāvē dzīt.

 5. Idiotisku naudas kārībā radītu aizliegumu dēļ, jau ne vien Latvijas iedzīvotājs ir pateicību parādā šo marazmātisko ideju autoriem!

 6. Traģiski ir tas, ka dažiem miljonāriem nekad nav gana – pat uz citu dzīvības rēķina.

 7. dziļi jo dziļi Eiropā Atbildēt

  “No Eiropas Savienības valstīm vienīgi Latvijā un Itālijā ir šāds ierobežojums” – varbūt nosauciet ierobežojuma autoru vārdus – tautai jāzin savi varoņi! Gan jau kādreiz radīsies iespēja šiem pateikties …

 8. Atbildi uz jautājumu,kas virsrakstā uzdots, atbildi neatradu. Vispār,rakstā dotais ir jau sen lasīts. Neko jaunu nepateica -kāda jēga rakstam?

  • Tātad kungs ir lasījis jau sen par šo tēmu? Kungam garlaicīgi? Kungam vajag kaut ko jaunu, interesantu, izklaidējošu? Nē, kundziņ! Šī nejēdzīgais noziegums pret Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesībām un humānisma pamatprincipiem ir tik kliedzošs, ka par to vajadzētu runāt visiem preses izdevumiem katru dienu arvien no jauna – vēl un vēl. Bet tādi kundziņi, kā jūs, jau to saprast spēs tikai tad, kad paši pie zobārsta, kosmētiskajā kabinetā vai kādas ķirurģiskas manipulācijas rezultātā inficēsies ar šo sērgu. Un tad jums vietējā farmaceitiskā mafija laipni piedāvās iegādāties zāles par 45 tūkstošiem eiro. Varu saderēt, ka tad jums nebūs garlaicīgi lasīt rakstus par šo tēmu.

   • Nevajaga uztraukties par šo muldēšanu !
    Tas ir pamatskolas puišelis, kuru vēl nav aizsūtījuši uz laukiem pie vecmāmiņas kazu ganīt.
    Tā nu aiz garlaicības te spamo.

 9. VARBUT KA VESELAIS SAPRĀTS BUS UZVAREJIS?

Draugiem Facebook Twitter Google+