×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
1. aprīlis, 2013
Drukāt

7 ceļazīmes aprīlim

IMG_25962

Aprīlī ar katru šūnu sajūtams – šodien gaismas ir vairāk nekā vakar.

 

Biežāk lūkoties debesīs

Aprīlī ar katru šūnu sajūtams – šodien gaismas ir vairāk nekā vakar. Jo vairāk skatāmies uz augšu, jo vairāk pamanām. Ar cerību lūkojamies uz gājputnu kāšiem un bariem augstu debesīs. Gribas sekot līdzi cīruļiem, bet tie dzied, tikai skriedami gaisā. Lejup nāk klusēdami. Uz cīruli jāskatās, kad tas augšā, gaismā.

 

Atrast savu palīgu

Pastaigājoties mežā vai parkā, atrodam sev tīkamu koku. Sasveicināmies, palūdzam atļauju un nostājamies, piekļaujoties stumbram ar labo sānu, ar aknu rajonu. Aknas ir ļoti svarīgs orgāns, tās attīra organismu, nodrošina enerģijas cirkulāciju.

Caur degunu ieelpojam koka enerģiju – sajūtam, kā tā ieplūst aknās. Izelpojam caur muti. Tā atbrīvojamies no negatīvā, kas sakrājies aknās. Paelpojam šādi kādu brīdi. Pēc tam pateicamies kokam par atbalstu.

 

Elpot mierīgam prātam

Lai nomierinātu satrauktu prātu, palīdz apzināta elpošana. Uz mirkli aizturam elpu, līdz sajūtami sirdspuksti, tad spēcīgi ieelpojam, sakot sev: ieelpoju tīru gaisu (vai enerģiju, gaismu, skābekli). Pēc tam pieslēdzam prātu izelpai: vai tā garāka par ieelpu? Vai gaiss izplūst grūdieniem vai rāmi plūstoši? Varbūt izšķīst pa visu ķermeni? Var skaitīt līdzi: viens, divi, trīs, četri – ieelpa, no viens līdz četri – aizturēta elpa, izelpa – atkal tāpat.

Šādi elpojam piecas reizes.

 

Rīkoties aktīvi
750745_94140197

Klāt sulu mēnesis – visas sulas jeb šķidrumi aktivējas tādai uzkrātās informācijas maiņai, kas ļauj strauji pāriet jaunā kvalitātē.

Pavasarī šķidrums strādā spēcīgāk nekā ziemā. Tātad daudz dzeram – saņemam spēku. Ūdeni var atdzīvināt, ieliekot tajā tikko noplūktus pumpurus, lapas vai ziediņus.

 

Apgūt svarīgu procedūru

Deguna skalošana ar vāju sālsūdeni noder ne tikai tad, ja ir iesnas. Tā ir laba profilakse. Šādi tiek aizskalotas baktērijas kopā ar gļotām, kas atrodas degunā. Attīrās gļotāda, palielinās tās aizsargspējas.

Izšķīdinām sāli remdenā ūdenī, pasmeļam saujā un velkam uz iekšu. To var darīt abās nāsīs uzreiz vai pa vienai. Pēc tam izpūšam. Atkārtojam no rīta un vakarā, arī ik reizi ienākot telpā no āra. Ar laiku skalošana izdosies arvien prasmīgāk.

 

Veikt mājas rituālu

Atnākot mājās, vajadzētu pārslēgties citā režīmā. Palīdz nesteidzīgs rituāls.

* Noskalojam rokas ar siltu, bet seju ar vēsu ūdeni.

* Noguļamies uz grīdas un ieklausāmies sevī – kāda ir elpa, vai organismā nekas nav sasprindzis, vai nekur nesāp, kā jūtas ķermenis…

* Uzdziedam vai skaļi un melodiski izsakām visus patskaņus pēc kārtas.

* Pieejam pie atvērta loga, savelkam lūpas tūtiņā un elpojam, vienlaikus paceļot un nolaižot uzacis. Beigās plaši pasmaidām – esmu mājās, pie sevis!

 

Spēcināt sevi

Linsēklas ir vērtīgas, jo tajās ir daudz nepiesātināto taukskābju. Ja grib uzņemt taukvielas, sēklas ieteicams samalt un pievienot ēdienam – putrai, biezpienam vai salātiem.

Ja lietojam veselas, tām būs balastvielu efekts. Pāris tējkarotes sēklu aplejam ar glāzi karsta ūdens, atstājam nostāvēties. Var uzvārīt. Izveidojas tāds kā ķīselis. To dzeram tukšā dūšā trīsreiz dienā. Šāds līdzeklis ir ļoti vērtīgs pret kuņģa kaitēm, jo ilgi saglabājas uz gremošanas trakta gļotādas, aizsargājot to.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+