×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
1. jūnijs, 2013
Drukāt

7 ceļazīmes jūnijam

Foto - Stock.XCHINGFoto - Stock.XCHING

Nevairīsimies no vieglām skumjām
. Izgaršojam vasaru, saulgriežus, kad viss dzīvais tiecas pretī gaismas kulminācijai. Bet ja nu līdzās tam jaušamas skumjas, jo tā vien šķiet, ka pilnzieda mirklis neapturami slīd prom kā smiltis caur pirkstiem?!

No tādām skumjām nevajag vairīties, jo tās nāk kopā ar pateicību par iespēju šo mirkli piedzīvot, izjust dabas dāvinājumu, pilnu krūti saņemties sauli un gaismu.

 

Mielosimies ar visu zaļo

Jūnijs ir augu zaļā spēka laiks. Līdz saulgriežiem Saule vēl iet kāpumā, un tās enerģija ir arī augos.

Lietojot zaļumus uzturā, veidojam saules, lietus, vēja un zemes enerģijas uzkrājumus. Organismu pārvēršam par brīnišķīgu laboratoriju un noliktavu, kurā tas viss atrodams gudri sabalansētā veidā. Mielojoties ar zaļajiem augiem, noteikti vajag pateikties par svētību, ko tie mums sniedz.

 

Plānosim ražīgu dienu

Dienu vēlams sākt, uzrakstot vai prātā paturot trīs nozīmīgākos uzdevumus. Ja sarakstā kārtojas desmit vai pat vairāk degošu darbu, izvērtējam, kuri patiešām ir neatliekami, bet kuri var pagaidīt. Nepatīkamākos un grūtākos darbus ieteicams izdarīt, cik vien ātri iespējams. Atlikti tie sēž prāta kaktiņā un noēd enerģiju.

Labi, ja uz galda atrodas plānotājs (tāds var būt iekārtots arī datorā vai telefonā), kurā redzami visas nedēļas lielie uzdevumi. Ja darba kārtība pārskatāma, tā vieglāk maināma.

 

Trenēsim dzirdi dabā

Sajušana ar visām maņām aktivē smadzenes, palīdz līdzsvarot labās un kreisās smadzeņu puslodes darbību. Lūkojamies, sasmaržojam, pataustām. Jāvingrina arī dzirde. Esam tik ļoti pieraduši pie mākslīgi radītām skaņām, ka dabiskās slīd garām neuztvertas. Taču tieši tās spēj radīt iekšēju līdzsvaru. Aizvērtām acīm klausāmies, kas runā dabā.

Trenēt dzirdi var, ne tikai esot mežā vai jūras malā, bet arī pastaigājoties pilsētas parkā vai pat mājās, sēžot pie atvērta loga, ja aiz tā ir kaut vai viens koks, kurā reizēm mēdz iespurgt putni.

Sarīkojam skaņu sacīkstes – aizveram acis un kādu minūti skaitām apkārtnē dzirdamās skaņas. Līdz ar katru jaunu skaņu pieliecam vienu pirkstu.

 

Izmantosim stipros vārdus

Lai atvainotos, iespējams arī par katru cenu neiet pie tā, ar kuru konflikts iznācis. Var iekšēji atvainoties, lūgšanas veidā. Arī tad dusmas un rūgtums atlaižas. Smagums nost. Varam sacīt arī tā: pateicos, ka gars ir brīvs, domas skaidras, spēks iet uz priekšu. Tas būs sākums izlīdzinājumam.

 

Lūkosimies Jāņu vainagā

Jāņu vainags ir kā saules aplis, paturams galvā līdz pat rītam. Ja palūkosimies vērīgi, redzēsim, ka vienam tas novīst ātri, citam saglabājas svaigs līdz saullēktam. Tas ir dabas spēka apliecinājums – atdodot to, kas vajadzīgs gan valkātāja miesai, gan garam, augs pats sagumst. Vērts zināt – jo vainagā iepinam vairāk ziedu, lapu un zariņu, jo daudzākām kaitēm iespējams palīdzēt.

Ja moka augsts asinsspiediens, uzpīto ozolzaru vainagu pēc svētkiem pakarinām pie gultas galvgaļa.

 

Veiksim rituālu istabā

Līdz 21. jūnijam jāiztīra no krāmiem sava garīgā un fiziskā telpa, lai atbrīvotu vietu jaunajam, kas nāks. Vispirms prom drazas un putekļus. Pēc tam istabas stūros izvietojam trauciņus, kas pildīti ar sāli vai baltām jūrmalas smiltīm. Pēc diennakts trauciņu saturu saberam turzā un norokam nomaļā vietā. Tā tiekam vaļā no nelāgām enerģijām.

Pēc tam izkvēpinām telpu – der kadiķa zariņi, vībotnes, salvijas, vaivariņu vai viršu pušķītis. Aizdedzinām to un pa saulei veidojam dūmu astoņnieku, domās lūdzot: lai vairojas veselība, labestība, saticība un pārticība. Pēc tam atveram logus un lūdzam caurvēju izpūst no telpām visu, kas ārpus lūgtajām vērtībām. Tajā brīdī vajag iet prom no šīs telpas un atnākt pēc brīža.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+