Mobilā versija
+17.7°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Trešdiena, 28. jūnijs, 2017
5. novembris, 2014
Drukāt

7 eksperimenti, kas pierāda, cik maz mēs zinām par sevi

1. Kurš nospiedīs slēdzi...

1no7
Foto - LETAFoto - LETA
Foto – LETA

Reizēm mums liekas, ka mēs zinām visu par savu raksturu un varam paredzēt savas reakcijas dažādās situācijās. Patiesībā eksperimenti pierāda, ka mūsu psihe ir sarežģītāka nekā iedomājāmies. Lūk, 7 piemēri.

2000. gadā mākslinieks Marko Evaristi veica performanci. Galerijas apmeklētāji ieraudzīja desmit blenderus, katrā no tiem peldēja zelta zivtiņa. Jebkurš skatītājs varēja to iznīcināt, tikai nospiežot podziņu.

Pēc stundas viens no apmeklētājiem tā arī izdarīja. Tūlīt pat atslēdzās elektrība un atbrauca policija. Galerijas direktoru apsūdzēja par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem un uzlika sodu.

  1. Kurš nospiedīs slēdzi...
  2. Mēs neapzināti "piefantazējam" realitāti, lai tā atbilstu iespaidiem par sevi
  3. Mēs maz pamanām ap sevi
  4. Gribasspēks tiešā veidā ietekmē mūsu panākumus
  5.  Mūsos apslēpta lielāka cietsirdība nekā domājam
  6. Autoritātei lielāka nozīmē par morāles normām
  7. Mūsu pārliecības traucē mums uztvert realitāti

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (3)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+