Reklāmraksti

7 iemesli, kāpēc bērnam ieteicams spēlēties ar konstruktoru0

Publicitātes foto

Viens no populārākajiem un daudzām paaudzēm zināmajiem konstruktoriem ir LEGO, kas jau tiek lietots kā sugas vārds, lai apzīmētu konstruktorus, kuru pamatā ir neliela izmēra klucīši un citas detaļas. Protams, tie nav vienīgie konstruktori, ražotāju piedāvājums ir tiešām plašs, pieejami konstruktori dažāda vecuma bērniem, dažādā tematikā, arī 3D konstruktori.

LEGO tipa konstruktori ir vienas no bērnu iecienītākajām rotaļlietām, ko viņi vēlas saņemt dzimšanas dienās un atrast Ziemassvētkos zem eglītes. Un pamatoti, jo konstruktors sniedz bērnam daudz prieka, iespēju un attīsta daudzas viņa prasmes. Tāpēc vecākiem vajadzētu mudināt bērnus spēlēties ar šāda tipa rotaļlietām.

Bērns attīsta sīko motoriku
Konstruktori ir ļoti labi bērnu sīkās motorikas attīstībai. Viņi iemācās ar pirkstiem satvert sīkās detaļas, savienot un atvienot tās. Sīkās motorikas attīstība ir cieši saistīta gan ar intelekta attīstību, gan runas veidošanos, tāpēc darbošanās ar konstruktoriem bērna attīstībai nāks par labu, veicinot arī citu iemaņu un prasmju attīstīšanu un nostiprināšanu.

Tiek stimulēta radošā domāšana
Konstruktoru var salikt ne tikai pēc ražotāja sniegtās shēmas. Daudzās detaļas un to plašās savienošanas iespējas ļauj bērnam neierobežoti izpaust savu radošo domāšanu un fantāziju, radot situācijas, tēlus un formas, kādas vien viņš vēlas. Bērns nebaidās fantazēt, pats radīt, atkal izjaukt, mēģināt no jauna, izlabot savu veikumu. Tā ir droša zona radošiem eksperimentiem, kas sniegs pārliecību par sevi vēlāk arī citās vidēs un situācijās.

Attīstās telpiskā izjūta
Darbojoties ar konstruktoriem, bērns domā ne tikai plaknē, bet arī telpā. Viņa veidotās konstrukcijas var būt augstas, platas, ar izstrādātām detaļām. Tas ir lielisks process, kurā bērns izjūt telpu, mācās radīt un novērtēt telpiskus objektus. Vēlāk šādas prasmes palīdz labāk apgūt daudzus mācību priekšmetus, jo viņam jau ir skaidri pamata principi.

Bērns attīsta loģisko domāšanu
Spēlēšanās ar konstruktoriem sekmīgi attīsta arī loģisko domāšanu, jo ir jāspēj rīkoties saskaņā ar lielāku plānu un vīziju, soli pa solim veidot kādu objektu, izprast cēloņsakarības, piemēram, kāpēc šis klucītis krīt nost vienā vietā, bet spēj turēties citā vietā.

Bērns iejūtas dažādās tēmās un lomu spēlēs
Šobrīd veikalos konstruktori nopērkami ļoti plašā izvēlē, ir dažādas tematikas gan puišiem, gan meitenēm. Ar to palīdzību bērni var izspēlēt visdažādākās situācijas, iejusties dažādās lomās, kā arī viņiem veidojas sociālā izpratne, ir iespēja izmēģināt dažādas profesijas, piemēram, policistu, ugunsdzēsēju, mākslinieci, sportisti utt.

LEGO un cita veida konstruktori plašā sortimentā iegādājami “XS Rotaļlietas” interneta veikalā: https://www.xsrotallietas.lv/preces/konstruktori-lego-engino-cubicfun.html.

Konstruktors palīdz apgūt krāsas, skaitļus, formas
Konstruktoru detaļas ir lielisks palīgs, lai bērns ar to palīdzību apgūtu nozīmīgas lietas – krāsas, formas, skaitļu pasauli. Ja vecāki radoši izmanto šos materiālus, tad ar konstruktora palīdzību var mācīt ļoti daudz ko. Pat fizikas likumus. Jo galu galā konstruktoru lietošanai jau nav nekāda vecuma ierobežojuma, tie domāti ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem kā lielisks uzskates un izklaides līdzeklis.

Attīstās sociālās iemaņas
Bērni ar konstruktoriem spēlējas ne tikai vienatnē, bet arī kopā ar draugiem, bērnudārza vai skolas biedriem. Tā ir iespēja uzlabot un attīstīt sociālās iemaņas, jo ir jādalās ar klucīšiem, jākomunicē, jāorganizē lomu spēles utt. Aizraušanās ar konstruktoriem bērnus saved kopā un stiprina viņu sociālās saites.

LA.lv
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Cirsmu izsoles palīdz sakārtot meža nozari Latvijā
4 dienas
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Izstrādājumi vēdināmām fasādēm: garantēti siltumizolācijas parametri, optimāla lietderības un izmaksu attiecība
6 dienas
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Noskaidroti konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” pirmās kārtas laureāti
Nedēļa

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Satversmes tiesa pamato, kāpēc arī privātskolās jāmācās galvenokārt latviski
2 stundas
RB
Rudīte Bērziņa
Dabā
FOTO: Kurzemē joprojām uzturas iespaidīgi lieli ziemeļu gulbju bari
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Francijā plosās spēcīgs sniegputenis: bojā gājis viens cilvēks, daudzviet traucēta elektroapgāde
18 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Baraņņiks no amatiem atstādinājis “Rīgas centrāltirgus” valdi
6 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Aprēķināts, cik daudz strādājošo Latvijā saņēmuši algu pēc nodokļiem līdz 450 eiro
28 minūtes