Kultūra
Kultūrpolitika

Labas lietas priekam un iedvesmai iesaka Vija Beinerte0

Foto: Polina Viljuna, Andris Eglītis, Anda Krauze un publicitātes foto

Dzīves gudrība

Ciet, nes, glāb, saudzē, piedod, bet – pāri visam – mīli. Lavaters

Filma

Par naudu var nopirkt tiesnesi, bet nevar nopirkt sirdsmieru. Var nopirkt indulgenci, bet nevar nopirkt Dieva žēlastību. Četrkārtēja “Oskara” balvas nominanta Ridlija Skota reālos notikumos balstītā lente “Visa pasaules nauda” veiksmīgi apvieno spriedzes filmas un psiholoģiskas drāmas elementus. Ir 1973. gads, pasaulē bagātākajam cilvēkam Žanam Polam Getijam tiek nolaupīts mazdēls. Pieprasītā izpirkšanas maksa – septiņpadsmit miljoni dolāru. Taču noziedznieki nav rēķinājušies ar kādu sīkumu – Getijs ir ne vien ciniķis, bet arī neiedomājami skops…
Izcils aktieru ansamblis – Mišele Viljamsa, Kristofers Plammers, Marks Volbergs un Čārlijs Plammers Pola Getija juniora lomā. Tiem, kam patīk domāt un just.

Grāmata

Ģeniāla hakere un izcils žurnālists atkal satiekas, lai cīnītos pret ļaunumu. Nelaiķa Stīga Larsona romānu sēriju “Millennium” turpina Dāvids Lāgerkrancs. “Meitene, kas meklēja savu ēnu” ir jau otra viņa grāmata. Meistarīgi savērpta krimināla intriga savijas ar politiku, pētniecisko žurnālistiku un smalki niansētu psiholoģisku portretējumu. Lieliska lasāmviela inteliģentai laika notriekšanai. Labāk sākt piektdienas pavakarē, jo nolikt malā būs gandrīz neiespējami.

Izstāde

Vēl tikai dažas dienas – līdz svētdienai, 14. janvārim, Liepājas Mākslas muzejā aplūkojama Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības katedras pedagogu un viņu audzēkņu izstāde “Paaudzes”. Tajā piedalās Andris Vītoliņš, Dārta Lote Bērziņa, Andris Eglītis, Elīna Mekša, Ivars Heinrihsons, Raitis Hrolovičs, Ieva Iltnere, Kristaps Priede, Kristīne Rubene, Marta Veinberga, Kaspars Zariņš, Laura Veļa, Kristaps Zariņš, Anna Pommere, Vija Zariņa, Jānis Šneiders, Pēteris Postažs, Monta Kurzemniece, Aleksejs Naumovs, Kristīne Kutepova, Irēna Lūse un Ilze Sildare.

Teātra izrāde

Virtuozs sniegums, kā arī neparasts un negaidīts labi zināma stāsta risinājums ir padarījis Sergeja Zemļanska režijā tapušo Gogoļa “Precību” iestudējumu Liepājas teātrī par aizraujošu piedzīvojumu gan dalībniekiem, gan skatītājiem. Izrāde ir saņēmusi septiņas “Spēlmaņu nakts” balvas un atzīta par pērnajā sezonā labāko. Liepājas teātra afišā tā atrodama 26. un 27. janvārī, 23. februārī, 23. un 25. martā.

Jaunums

Britu dabiskās kosmētikas zīmols “The Organic Pharmacy” apvieno labāko, ko sniedz daba un zinātne. Piemēram, sejas krēms “Double Rose Rejuvenating” ar rožu, ingvera un kliņģerīšu ekstraktu ne vien baro, mitrina, līdzina un nostiprina, bet arī aktivizē ādas dabisko spēju atjaunoties. Runā, ka to lietojot pati Anglijas karaliene. Tagad, lai uz savas ādas izbaudītu “The Organic Pharmacy” produktu iedarbību, nav jādodas uz Londonu, jo nu tas ir iespējams arī atpūtas kompleksā “Taka Spa”.

Pasaules plašumos

Tiem, kas grib ķert adrenalīnu un prieku, īstais laiks doties uz Itālijas kalnu kūrortu Livinjo. Teicami sakoptas trases gan slēpotājiem, gan snovbordistiem, vairāki snovparki, bezmaksas autobuss no ciematiņa līdz pacēlājam, vairāk nekā 200 beznodokļu veikalu, desmitiem viesnīcu un apartamentu, bet galvenais – tur ir sniegs! Un kā pievienotā vērtība – vismaz 300 saulainu dienu gadā.

Tepat Latvijā!

Ja Livinjo šķiet par tālu, dārgu un sarežģītu, var iekāpt automašīnā vai bānītī un doties uz Alūksnes pusi, kur ir gan Veclaicenes ainavu parks, gan Opekalna baznīca, gan Drusku pilskalns. Tikai jāgādā, lai kājas siltas un ausis nesalst!

LA.lv