Reklāmraksti

7 mēbeles, kurām jābūt ikvienā birojā0

Daudz tiek runāts un rakstīts par to, kā iekārtot mājokli, taču ne mazāk svarīgi padomāt par to, kāda vide ir mūsu darbavietā. Vai zināji, ka mēs darbā pavadām 21 – 35% savas dzīves? Tas ir ļoti ilgs laiks! Un tas nozīmē, ka uzņēmumu un iestāžu vadītājiem ir jāparūpējas par to, lai viņu darbinieki justos ērti un droši savā darbavietā. Esam apkopojuši septiņas mēbeles, kuras noderēs ikvienā ofisā.

1. Biroja mēbeļu “pirmās nepieciešamības komplekts” – galdi un krēsli.

Neatkarīgi no tā, kādu jomu pārstāv uzņēmums vai iestāde, 99% gadījumu birojā būs nepieciešami galdi un krēsli. Šeit svarīgi saprast, kas vajadzīgs tieši Tavam ofisam. No visām biroja mēbelēm tieši krēslā darbinieki pavada visvairāk laika, tādēļ šeit svarīgi ņemt vērā divas lietas – komfortu un ergonomiku. Tas nozīmē, ka krēslam jābūt ērtam un vienlaikus arī jānodrošina pareiza sēdēšanas pozīcija, lai netiktu noslogota mugura, kakls un rokas. Sēdekļa augstumam noteikti jābūt regulējamam.

Izvēloties galdu, jāpievērš uzmanība tā izmēram, kā arī iespējām pielāgot tā augstumu un citus parametrus, lai veidotu pēc iespējas individualizētu darba vietu, jo katram darbiniekam vajadzības var būt atšķirīgas.

2. Zona, kur satikties – lielais galds.

Neatkarīgi no tā, kāda veida biroju plānots iekārtot, tajā ir jābūt vismaz vienai telpai, kurā iespējams strādāt grupā, piemēram, lai radītu jaunas idejas kopā ar komandu, organizētu grupas tikšanos, satiktos ar klientiem un izmantotu to citos veidos. Šādā zonā noderēs viens lielāks galds un arī sēdvietas.

3. Atmosfēras radīšanai – mēbeles atpūtas brīžiem.

Ikvienā darbā ir nepieciešams ik pa brīdim ievērot pārtraukumus, kuru laikā izkustēties, atvilkt elpu no pildāmā uzdevuma, kā arī sakopot domas turpmākam darbam. Īsi, bet pietiekami bieži pārtraukumi veicina produktivitāti, kas attiecīgi padara darbiniekus laimīgākus. Lai brīvie brīži būdu baudāmāki, izveido atpūtas zonu, kurā var novietot dīvānus, kafijas galdiņus, grāmatu plauktus, pufus un, iespējams, pat TV, šautriņu dēli, biljarda galdu vai galda futbolu. Šī vieta noderēs, lai ne tikai atpūstos, bet arī veidotu ciešāku saikni starp kolēģiem.

4. Prom no acīm – uzglabāšanas mēbeles.

Lai arī mūsdienās vairums datu tiek uzglabāti digitālā formātā, joprojām ir pietiekami daudz biroju, kuros atrodas plaukti un skapji ar dokumentu mapēm un citiem papīriem. Domājot par ofisa iekārtojumu, noteikti parūpēsies par to, lai uzglabāšanas mēbeles birojam nodrošinātu lieko priekšmetu novietošanu prom no acīm, piemēram, atvilktnēs zem galda, slēgtajos skapjos utt.

5. Printēšana, skenēšana un kopēšana – viss vienā.

Lai arī šis punkts pilnībā neattiecas uz biroja mēbelēm, jāpiezīmē, ka bez tāda veida iekārtām iztikt nevar gandrīz neviens ofiss. Jā, vairums failu mūsdienās ir digitalizēti, tomēr joprojām ir daļa dokumentu, kuri tiek printēti, skenēti un kopēti, un tam visam ir nepieciešama viena, multifunkcionāla ierīce, kas spēj pildīt savu uzdevumu ātri un kvalitatīvi.

6. Idejām un ne tikai – tāfele.

Ja agrāk lielā daļā biroju tika izmantotas klasiskās tāfeles, uz kurām rakstīja ar marķieriem, tad mūsdienās ir pieejamas interaktīvas tāfeles ar skārienjūtīgu virsmu, lai nevienam nebūtu jāuztraucas par marķieriem un rakstītā nodzēšanu. Turklāt uz šādas tāfeles/ekrāna iespējas demonstrēt arī video, prezentācijas un daudz ko citu.

7. Pusdienu baudīšanai – ēdamzonas mēbeles.

Ne visos uzņēmumos un iestādēs ir kafejnīcas, kā arī ne visur tiek nodrošināta ēdināšana, tādēļ šajā gadījumā vismaz būtu jāparūpējas par zonu, kurā darbinieki var apēst līdzpaņemtās pusdienas. Šajā zonā būtu nepieciešams galds ar krēsliem, kā arī izlietne, kafijas kanna un mikroviļņu krāsns, kurā uzsildīt maltīti.

Ja meklē veikalu, kurā iegādāties ne tikai mēbeles birojam, bet arī sadzīves tehniku, datortehniku un daudz ko citu, ielūkojies šeit – 220.lv!

LA.lv