×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
8. decembris, 2015
Drukāt

7 noderīgi padomi, lidojot kopā ar bērnu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Aizvien vairāk vecāku ceļo kopā ar saviem bērniem, kas ir labi, jo jau no mazotnes tiek gūti jauni iespaidi, attīstīts un paplašināts redzesloks. Tomēr nereti lidojums ar atvasēm pārvēršas par nervu pārbaudījumu ne tikai vecākiem, bet arī citiem pasažieriem. Kā sagatavoties, lai ceļojums būtu iespējami ērtāks.

1.Pēc iespējas pieskaņo lidojuma laiku bērna režīmam

Cik vien iespējams centies pieskaņot lidojuma laiku bērna režīmam. Piemēram, ja lidosi no rīta, tad bērns būs izgulējies un labā noskaņojumā. Savukārt, ja lidosi vakarā, tad bērns būs noguris un visu lidojuma laiku, visticamāk, gulēs, iesaka “ATU Duty Free Latvija” speciālisti.

2. Uzliec bērnam aproci ar vecāku tālruņa numuru

Pastāv iespēja, ka mazs bērns var lidostas burzmā pazust, tāpēc lietderīgi, ja mazajam ķiparam būtu aplikta aproce ar vecāku tālruņa numuru vai kāds cits identifikators, pēc kā bērnu citi pieaugušie varētu atkal nogādāt vecāku redzeslokā. Īpaši svarīgi tas ir tad, ja bērns vēl neprot runāt vai arī nezina svešvalodu.

3.Sniedz bērnam plašas izklaides iespējas

Viens no biežākajiem bērnu nemiera cēloņiem ir garlaicība, tādēļ ceļojuma laikā jāparūpējas par pienācīgu izklaidi. Proti, paņem līdzi kādu grāmatiņu, planšeti ar datorspēlēm, DVD atskaņotāju ar multiplikācijas filmām vai bērnu mīļākās komiksu grāmatas, zīmuļus un zīmēšanas bloknotus. Jāatzīst gan, ka nereti tie paliek neizmantoti, jo lidmašīnās bieži bērniem ir aizraujošākas nodarbes – iespēja vērot filmas vai spēlēt videospēles.

4.Neraizējies, ja kaut kas aizmirsies mājās

Esi bez bažām – lidostās ir daudz veikalu. Piemēram, Rīgas Starptautiskajā lidostā ir  veikali, kas piemēroti dažādai rocībai un noskaņojumam. Dažkārt pieredzes trūkuma dēļ ģimene bērna vajadzībām ņem līdzi teju visu iedzīvi ar domu, ka varbūt noderēs, taču ceļojot, jāņem līdzi tikai pašas nepieciešamākās lietas. Ja kaut kas ir piemirsies, to var iegadāties lidostā vai galamērķī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+