Uncategorized

7. oktobrī sāksies Emocionālās veselības nedēļa. Būs īpaša bezmaksas programma vecākiem un bērniem0

Publicitātes foto

No šā gada 7. līdz 10. oktobrim Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnika aicina visus interesentus uz Emocionālās veselības nedēļas bezmaksas pasākumiem.

Emocionālā labsajūta ir cieši saistīta ar fizisko veselību. Dažādu slimību cēlonis bieži ir psihosomatisks. Dzīvošana ilūzijās, izolēšanās, atrunas un neprasme dusmoties īstajā mērā un veidā – tas viss rada hroniski emocionālu distresu ģimenē. Tie ir visbiežāk lietotie psihiskās aizsardzības mehānismi ģimenēs. RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas ārsti skaidros šo mehānismu iemeslus un izraisītās sekas.

7. oktobrī no plkst. 17.00 līdz 20.00 klīnikas telpās notiks 2 lekcijas: viena – par izdegšanas sindromu, otra – par biežākiem miega traucējumiem, sapņiem, to rašanās mehānismiem un nozīmi veselības saglabāšanā.

Savukārt 10. oktobrī, kas ir Pasaules Psihiskās veselības diena, no plkst. 10.00 līdz 14.00 ir paredzēta īpaša programma ģimenēm ar bērniem. Kamēr vecākiem būs iespēja piedalīties lekcijās, diskusijās un smilšu spēles paraugdemonstrējumos, bērniem notiks vingrošana, nodarbība ar terapeitisko suni, kā arī būs radošās darbnīcas, ko organizē „Mammamuntetiem.lv” „Bērnu universitāte”.

Pasākumi notiks RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikā, Kapseļu ielā 23 (Pārdaugava, Āgenskalns). Ieeja bez maksas. Iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālruni 67625655 vai rakstot uz e-pastu: info@psihosomatika.lv. Lūgums norādīt kontaktinformāciju (tālruņa numuru, e-pasta adresi) un dalībnieku skaitu.

Saistītie raksti

NB! Mediju pārstāvjus aicinām uz preses konferenci „Cik emocionāli vesela ir Latvijas sabiedrība” 7. oktobrī plkst. 16.15 RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikā. Runāsim par Latvijas sabiedrības emocionālās veselības stāvokli, attiecību problēmām un to iemesliem ģimenē, izdegšanas sindromu profesionāļiem, miega kvalitāti, sapņu analīzi no medicīnas viedokļa, tāpat informēsim par 10. oktobra pasākumu programmu. Preses konferencē piedalīsies Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras un klīnikas vadītāja profesore, Dr. med. Gunta Ancāne, ārsti psihoterapeiti, smilšu spēles terapijas speciālisti Dr. Sandra Vinniņa un Dr. Artūrs Miksons un Latvijas Medicīnas studentu asociācijas Sabiedrības veselības virziena vadītāja Evita Gridjuško.

Emocionālās veselības dienas (10. oktobrī) programma no plkst. 10.00 līdz 14.00

* Profesores, Dr. med. Guntas Ancānes uzruna.
* Dr. Artūra Ancāna lekcija un diskusija „Biežākie psihiskās aizsardzības mehānismi ģimenē” (ilgums – 1,5 h).
* Dr. Artūra Miksona lekcija ar paraugdemonstrējumiem „Smilšu spēles terapija bērniem un pieaugušajiem” (ilgums – 1,5 h).

 

LA.lv