×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
24. jūlijs, 2016
Drukāt

6 veidi, kā nekļūt savam bērnam par svešinieku. Psihologu padomi par bērniem un laiku

1. Nedomājiet par laiku!

1no6
Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com
Foto – Shutterstock.com

Visa sāls ir nevis tajā, cik laika jūs pavadīsiet ar bērniem, bet tajā, kā tieši jūs to pavadīsiet. Angļu valodā ir pat speciāls termins “quality time” – tas nozīmē “kvalitatīvs laiks”, tātad laiks, ko cilvēks pavada jēgpilni. Tas nenozīmē noteiktu ilgumu, tās var būt piecpadsmit brīnišķīgas  minūtes, vērtīgākas un apzinātākas nekā divas tukšas stundas ar pavēlēm vai kopīgu garlaikošanos.

Brīvā laika nav nevienam, tas ir skaidrs – darbi nepadarīti, logi netīri, istabā nekārtībā… Taču atcerieties, ka drīz vien logi atkal būs netīri… Bet bērni izaugs un nebūs vairs mazi. Un ne mums ar viņiem, bet viņiem ar mums būs garlaicīgi.

Amerikāņu ārsts Hārlijs Rotbarts žurnālā vecākiem “Parental Magazine” iesaka pašās aizņemtākajās dienās iedomāties dienu, kad bērni jau ir izauguši un vairs nedzīvo ar jums; ka viņu piegružotās istabas ir tīras un… tukšas, ka mašīnā nav nekādu mantiņu, skapju plaukties ir glīti saliktas mantas… viss ir tīrs un tukšss… un pēc tam – atgriezties šodienā un atcerēties, ka aizņemtības minūtes rit ātri.

Tad cik laika labāk veltīt bērniem? Tik, cik ir. Galvenais, lai šis laiks būtu veltīts tikai bērnam, nekam citam. “Ēst 30 minūtes pirms miega ir labi. Ēst 40 minūtes pirms – lieliski! Ēst stundu pirms – brīnišķīgi!” – saka Jevgēnija Paisone. Taču tam jābūt laikam, ko veltām tikai bērnam. Ne datoram, ne televizoram, ne sarunām ar citiem cilvēkiem tajā laikā nevajadzētu būt. Pret bērnu jāpavēršas ar seju. Ir mammas, kas labprāt sarunājas ar bērniem, kad gatavo ēdienu, atrodoties ar muguru pret atvasi. Kad jūs ar kādu sarunājaties – vajag uz viņu skatīties. Ja jūs skatāties uz kartupeli – jūs sarunājaties ar kartupeli. Nevajag runāt par būtiskiem jautājumiem, ja jums ir tikai piecas minūtes laika – atrodiet brīvu brīdi, lai nopietni aprunātos ar bērnu, ja tas vajadzīgs. Un nekādu strīdu pirms miega! Šis laiks jāpavada priecīgi un mierīgi – var lasīt, sarunāties par nākotni vai šodienu, spēlēties, apspriest, kāpēc vieni dinozauri bija lieli, bet citi gari, taču strīdēties nedrīkst.

  1. Nedomājiet par laiku!
  2. Nepārbarojiet ar attīstošām nodarbībām, pulciņiem, jūsu pašu mērķiem
  3. Neaizvietojiet vecmāmiņas un draugus
  4. Neuzsākiet neko bez bērniem
  5. Neaizraujieties ar "bērnu" lietām
  6. Neaizmirstiet kopīgus plānus!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+