×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
6. jūlijs, 2015
Drukāt

70 FOTO: Pasakaina noskaņa lielkoncertā “Uzcel savu baznīcu!” Bruknā (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Sv.Apustuļu kapela Bruknas muižā.

Bauskas novada Dāviņu pagasta Bruknā noticis tradicionālais labdarības lielkoncerts “Uzcel savu baznīcu!”, lai kopējiem spēkiem palīdzētu “Kalnu svētību kopienas” ļaudīm uzcelt baznīcu, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāju pārstāve Anete Kalniņa.

Pasākuma ietvaros darbojās arī dažādas radošās darbnīcas. Par pasākuma neatņemamu tradīciju kļuvusi Bruknas muižas keramikas cepļa atvēršana, no kura dienasgaismā celti melnās keramikas tehnikā darināti trauki, kurus veidojuši “Kalnu svētības kopienas” ļaudis, sadarbojoties ar Latgales “Pūdnīku skūlu” un keramiķi Evaldu Vasilevski.

Uz Bruknas muižas gleznainajā dārzā būvētās skatuves muzicēja Olga Rajecka, Aija Andrejeva, Aivars Hermanis, Kārlis Kazāks, Marts Kristiāns Kalniņš, Kristīne Kārkle-Puriņa, Ralfs Eilands un grupa “PeR”, Miks Dukurs, “Lady’s Sweet”, Normunds Rutulis, grupas “Putnu balle”, “Willow Farm” un citi.

Labdarības akcija “Uzcel savu baznīcu!” sākās 2012.gadā un tās mērķis ir atbalstīt un piesaistīt līdzekļus Svēto apustuļu kapelas celtniecībai un apustuļu skulptūru izveidei Bruknā.

Bruknas muižas kungu māja atrodas Bauskas novada Dāviņu pagastā Iecavas upes krastā. Muižas kungu māja celta 18.gadsimtā, vēlāk pārbūvēta 19.gadsimtā. Līdz 1920.gada Latvijas agrārajai reformai muiža piederēja Korfu dzimtai. Pēc reformas ēkā izvietoja pamatskolu. No 1927.gada līdz 1931.gadam tajā notika remontdarbi. Kad skolu 1966.gadā slēdza, māju pielāgoja atsevišķu dzīvokļu iekārtošanai. Lielajā pils zālē izveidoja skatuvi un telpu kinomehāniķim.
Kopš 2001.gada Bruknas muižā darbojas sabiedriskā organizācija “Kalna svētību kopiena”, kura rūpējas par ēku atjaunošanu un kuras struktūra veidota pēc narkomānu atveseļošanas sistēmas “Senacolo” parauga. Rehabilitācijā tiek izmantotas lūgšanas un darba terapija.

Bruknas muižas kungu mājai ir divstāvu centrālā daļa, kam abās fasādēs piekļaujas plakani portaki ar joniskā ordera pilastriem. No tās izvirzās divi sānu korpusi. Līdz mūsdienām ir saglabājusies daļa no koka apdares, dažu logu aiļu slēģi un misiņa durvju viras. Autentiskas ir vītņu veida koka kāpnes, kas ved uz muižas otro stāvu. Bruknas muižas ansamblī iekļaujas arī divas klētis un kūts. Muižas parkā ierīkots renesanses dārzs. Pretim muižai atrodas Bruknas pilskalns. Bruknas Caunēnu kapos atrodas Korfu dzimtas kapliča.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tur tiešām ir skaisti un vērts aizbraukt paskatīties, ko var izdarīt cilvēki ar lielu gribēšanu un ticību

Draugiem Facebook Twitter Google+