×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
28. jūnijs, 2017
Drukāt

700 tūkstoši par netīro darbiņu (9)

Foto - Paula Čurkste/LETAFoto - Paula Čurkste/LETA

Valdība vakar piekrita, ka no valsts budžeta tiek piešķirti 700 tūkstoši eiro, lai Valsts vides dienests (VVD) varētu nodrošināt ugunsgrēka seku likvidēšanu nelegālās atkritumu uzglabāšanas vietā Jūrmalā. Naudu ņems no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Izmaksas aprēķinātas, ņemot vērā nesadegušo atkritumu daudzumu (nesadega 14 tūkst. tonnas jeb 40% no visām teritorijā esošajām 23 tūkst. tonnām atkritumu), to transporta, apsargāšanas un monitoringa izmaksas. Aptuvenais aprēķins – 50 eiro ar pievienotās vērtības nodokli (PVN) par vienu tonnu. Vides un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) gan norāda, ka prasītais finansējums ir indikatīvs un var mainīties.

 

Peļņas avots nodedzis

Kāpēc izvešana jāorganizē un jāapmaksā valstij, nevis uzņēmumam “Prima M”, kas saimnieko degušajā teritorijā? Uzņēmums esot atteicies attīrīt šo teritoriju, jo tam nav nepieciešamās naudas. “Mēs esam finansiālās grūtībās, mūsu peļņas avots ir nodedzis,” aģentūrai LETA teikusi uzņēmuma valdes locekle Lūcija Uzkliņģe.

VARAM skaidro – tā kā ir radies ievērojams kaitējums videi, tas ir jānovērš pēc iespējas īsākā laikā.

“Ņemot vērā, ka katrs brīdis ir ļoti svarīgs un nepieciešams iespējami ātrāk sākt izvākšanas darbus, jau esam izsludinājuši iepirkumu procedūru un uzrunājuši potenciālās kompānijas, kurām ir attiecīgas atkritumu apsaimniekošanas atļaujas. Trešdien līdz plkst. 12 šīm kompānijām jāiesniedz savi piedāvājumi, un jau ceturtdien būs zināms uzvarētājs,” runājot par Jūrmalā nesadegušo atkritumu izvākšanas procedūru, saka VVD pārstāve Maruta Bukleviča. Esot uzrunātas vairākas kompānijas, kuras atkritumus varētu izvest, taču precīzu skaitli viņa neminēja, ņemot vērā, ka nav zināms, vai visas uzrunātās nāks klajā ar piedāvājumiem. “Ceturtdien zināsim uzvarētāju un arī konkrētāku laika nogriezni, līdz kuram atkritumus uzņēmums izvāks. Mūsu interesēs ir, lai tas notiktu pēc iespējas ātrāk,” sacīja VVD pārstāve.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Otkatu aptauja…

 2. Te nu gan VARAM ministram ar visu savu svītu vajadzētu atbildēt,un arī Jūrmalas pilsētas vadībai.Kā var tādu darbošanos neredzēt,un neko par to nezināt? Tas jau ir ļoti liels noziegums pret tur dzīvojošiem cilvēkiem un arī dabu.Jāsaņem stingrs sods un jāatmaksā aizdotā valsts nauda un vēl krietna soda nauda!

 3. Tikai cik nopelnīja ši SIA pasākuma piesedzēji tajā dabas ministrijā? Tauta glupa un samaksās tos Gerharda NA kantora grēkus …
  Lietu izmeklēs un tad ”pazudīs” kādi papīri, nebūs īstie datumi… viss klusi beigsies kā Parex afēra…

 4. Tautai jāmaksā par visu par ko pēc taisnības maksāt nevajag.Jāmaksā par privātbanku krahiem,par galvojumu metalurgam, par neveiksmīgi organizētām izstādēm,par nesamērīgiem nodokļiem,par OIK un tā bez gala…

  • ja tikai uzskaitām,šausmināmies un vaimanājam? Beidzot tak jāceļas nopietnam protestam pret arvien pieaugošām nejēdzībām valsts dzīvē! Kur ir rīcības cilvēki??? Vai tiešām tādu nav?!

 5. Visām atbildīgām Jūrmalas iestādēm jāmaksā, kuras “neredzēja, nedzirdēja” šo rūpalas biznesu. Vieglāk uzkraut šo nastu sabiedrībai.

  • Jūrmalas pašvaldībai, Valsts vides dienestam un VARAM !!! Un nevienam citam,ja trūcīgais Prima M nespēj (?) samaksāt! Un ir jārok dziļāk atkritumos,lai “uzraktu” patieso labuma guvēju! Tas viss IR JĀIZDARA!!!

 6. Sūdi rallā!
  Labie uzgunsdzēsēji strādāja tik cītīgi, ka nodzēsa uguni pirms tie štrunti nosvila;
  Tagad tie štrunti ir jāutulizē;
  Būtu nosviluši līdz galam – būtu viss kārtībā.
  Reizēm, vienkārši, vajag domāt ar galvu!

 7. Ar lāpstam un visi firmas darboni uz prieksu.Man nav jāmaksā par jūsu nelegālo biznesu.Spekulantu bars.

Draugiem Facebook Twitter Google+