×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. augusts, 2015
Drukāt

71 gadu vecs pensionārs mantkārīgos nolūkos sabojājis gāzes skaitītāju; uzrādīta apsūdzība (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore uzrādījusi apsūdzību 71 gadu vecumu sasniegušam pensionāram par iejaukšanos gāzes komercuzskaites mēraparātu darbībā, aģentūru BNS pirmdien informēja prokuratūras pārstāve Una Rēķe.

“Saskaņā ar lēmumu par personas saukšanu pie kriminālatbildības apsūdzētais vīrietis vairākkārt iejaucās gāzes komercuzskaites mēraparātu darbībā, kas radīja iespēju personām patvaļīgi patērēt gāzi. Apsūdzētais pensionārs laika posmā no 2011. gada sākuma līdz šā gada 10. februārim, mantkārīgu motīvu vadīts, pret atlīdzību, nolūkā radīt iespēju personām patvaļīgi patērēt gāzi, veica iejaukšanos gāzes komercuzskaites mēraparātu darbībā”, skaidroja Rēķe.

Viņa arī piebilda, ka apsūdzētais vīrietis, realizējot savu nodomu, izmantodams to, ka tika atbalstītas viņa noziedzīgās darbības un radītas iespējas piekļūt kompānijas “Latvijas Gāze” piederošajiem gāzes komercuzskaites mēraparātiem, kas atradās dažādās vietās Rīgā un Jūrmalā, sabojāja rūpnīcas ražotāja uzlikto kniedi un veica mērķtiecīgas darbības, lai samazinātu skaitītāja rādījumus.

Pensionāram uzrādīta apsūdzība pēc Krimināllikuma panta par nelikumīgām darbībām ar patērētās elektroenerģijas, siltumenerģijas un gāzes komercuzskaiti.

Uzņēmuma “Latvijas Gāze” preses sekretārs Vinsents Makaris aģentūrai BNS pastāstīja, ka patvaļīga dabasgāzes izmantošana un iejaukšanās mērierīcēs ir ne vien problēma, kas rada zaudējumus uzņēmumam, bet arī būtisks drošības risks pārkāpējam un apkārtējiem cilvēkiem un īpašumam.

“Šāda nelegāla darbība, iejaucoties gāzapgādes sistēmā, rada noplūdes un sprādziena riskus, savukārt sprādziena rezultātā cietīs ne vien ļaundaris, bet var pat sagrūt visa ēka. Tādēļ “Latvijas Gāze” velta lielus spēkus, lai atklātu nelegālus pieslēgumus un mahinācijas ar skaitītājiem, ” skaidroja Makaris.

Viņš arī atzīmēja, ka šogad ir atklāti seši nelegāli pieslēgumi. Tāpat Makaris norādīja, ka nelegālu pieslēgumu noteikti ir vairāk, taču tos ne vienmēr ir viegli atklāt.

Savukārt gada laikā ir atklāti 290 skaitītāji, ar kuriem veiktas manipulācijas ar mērķi ietekmēt uzskaiti.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Es zināju vienu žīdu kam Iļģuciema 3 istabu dzīvoklis ,jūrmala dzīvoklis,piederēja biljarda veikals un .. silto ūdeni ar magnētu!

Draugiem Facebook Twitter Google+