×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
14. novembris, 2012
Drukāt

72 pagastos nav nekādu iespēju izņemt naudu no bankas konta

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā ir 72 teritoriālās vienības – pagasti -, kuros nav nekādu iespēju izņemt skaidru naudu no sava bankas konta, secināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavotajā ziņojumā par skaidras naudas izņemšanas iespējām Latvijā.

Ziņojumā minēts, ka Latvijā skaidru naudu ir iespējams izņemt četros veidos – bankas filiālē, bankas bankomātā, izmantojot veikalos pieejamo pakalpojumu “Naudas izmaksa” un izņemot naudu Latvijas Pasta filiālēs.

Noskaidrots, ka 221 pagastā ir tikai viena naudas izņemšanas iespēja, 34 teritoriālajās vienībās ir pieejamas vairāk nekā 10 vietas, kurās var izņemt skaidru naudu. Savukārt neviena bankomāta nav piecos no 110 Latvijas novadiem. Bankomāti nekad nav bijuši Amatas, Beverīnas, Ciblas un Vārkavas novadā, bet līdz ar “Latvijas Krājbankas” darbības izbeigšanu bankomāts vairs nav pieejams Rucavas novadā.

Taču nākamgad šiem pieciem novadiem varētu pievienoties vēl pieci, norāda ziņojuma sagatavotāji. Saistībā ar “Hipotēku bankas” pārveidi nākamgad notiks bankomātu demontāža un norēķinu grupu slēgšana visā Latvijā. Gadījumā ja neviena cita banka nepārņems šos bankomātus, vēl piecos novados vairs nebūs iespējama skaidras naudas izņemšana no bankomātiem – tie ir Baltinavas, Pārgaujas, Riebiņu, Rundāles un Salas novads.

Tomēr ministrija uzsver, ka nav nepieciešama īpaša valsts iejaukšanās, piemēram, atbalsta programmas izveidošana bankomātu tīkla paplašināšanai. Tajā pat laikā ziņojumā ierosināts noteikt vienotu kritēriju bankomātu izvietošanai visā Latvijā – tā novietojumam ir jābūt optimālā attālumā no ikviena centra, piemēram, 15 kilometri.

Patlaban, piemēram, lai Nīcgales iedzīvotājs izņemtu skaidru naudu, viņam ir jāmēro 30 kilometru tāls ceļš līdz Līvāniem.

Tāpat rosināts popularizēt pakalpojuma “Naudas izmaksa” tirdzniecības vietās ieviešanu, jo tirgotājiem tas nozīmē minimālu finansiālo ieguldījumu, kas ir pretēji jauna bankomāta uzstādīšanai un apkalpe. Turklāt šī pakalpojuma ieviešana veicina tirgotāju uzņēmējdarbību, jo, lai šo pakalpojumu izmantotu, ir nepieciešams veikt pirkumu.

Ministrijas sagatavoto ziņojumu rīt, 15.novembrī, izskatīs valsts sekretāru sanāksmē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+