Mobilā versija
-0.8°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
11. oktobris, 2012
Drukāt

73% iedzīvotāju atbalsta iniciatīvu “Fotoradari 15+”

Foto - LETAFoto - LETA

Gandrīz trīs ceturtdaļas jeb 73% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju atbalsta televīzijas raidījuma “Zebra” iniciatīvu “Fotoradari 15+”, kas paredz, ka ar fotoradariem tiktu fiksētas tikai tās automašīnas, kas atļauto braukšanas ātrumu pārsniedz vairāk nekā par 15 kilometriem stundā.

Tas noskaidrots aptaujā, ko oktobra sākumā veikusi pētījumu aģentūra TNS sadarbībā ar televīzijas raidījumu “Zebra”.

Kā aģentūru LETA informēja “Zebras” veidotājs Pauls Timrots, pētījumā iegūtie dati liecina, ka 40% valsts ekonomiski aktīvo iedzīvotāju iniciatīvu “Fotoradari 15+” atbalsta pilnībā, bet 33% – drīzāk atbalsta. Minēto ierosinājumu noteikti neatbalsta 8% aptaujāto, bet 10% to drīzāk neatbalsta. Vēl 9% respondentu bija grūti pateikt, vai viņi atbalsta vai neatbalsta šo iniciatīvu.

Iniciatīva “Fotoradari 15+” paredz ar fotoradariem fiksēt tikai tās automašīnas, kas atļauto braukšanas ātrumu pārsniedz vairāk nekā par 15 kilometriem stundā, savukārt ātruma kontroli līdz minētajai robežai atstāt tikai ceļu policistu kompetencē.

“Tai pašā laikā svarīgi norādīt, ka raidījums “Zebra” nekādā veidā neatbalsta ātruma pārsniegšanu uz ceļiem. Gluži pretēji – tiek aicināts sistēmu padarīt cilvēciskāku, visiem saprotamu un, pats galvenais, lai tā uzlabotu satiksmes drošību,” skaidroja Timrots.

Kā ziņots, “Zebras” iniciatīva “Fotoradari 15+” guvusi vairāk nekā 10 800 cilvēku atbalstu portālā “manabalss.lv”. Timrots sacīja, ka patlaban kopā ar juristiem tiekot gatavoti dokumenti attiecīgā priekšlikuma iesniegšanai Saeimā.

Aptauja par iniciatīvu “Fotoradari 15+” tika veikta no šā gada 2.oktobra līdz 4.oktobrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 700 ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Pievienot komentāru

Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+