×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
2. oktobris, 2012
Drukāt

74% vecāku uzskata, ka pabalsti ir pārāk mazi

Foto - LETAFoto - LETA

Lielākā daļa vecāku Latvijā uzskata, ka pabalsti par bērniem ir pārāk mazi, taču daļa vecāku no valsts un pašvaldības neko negaida un domā, ka bērni ir tikai vecāku atbildība, liecina organizācijas “Māmiņu klubs” veiktā aptauja.

Aptauja parāda, ka 74% vecāku atzīst, ka pabalsti ir pārāk mazi. Tikai 9% no valsts vai pašvaldības neko negaida un uzskata, ka finansiāli bērns ir tikai vecāku atbildība, bet vēl 6% nesaskata līdzšinējā pabalstu politikā problēmas.

Ar datiem otrdien iepazīstināti Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijas deputāti. Pašlaik finanšu apmērs demogrāfijai ir viens no jautājumiem, par ko koalīcijā vēl gaidāmas diskusijas. Nacionālā apvienība demogrāfijas pasākumiem prasa vairāk, nekā iecerējusi Labklājības ministrija.

Vecāku aptauja arī liecina, ka puse vecāku slikti zina, kādu palīdzību var saņemt no valsts un pašvaldības.

“Vecāki neorientējas šajā valsts un pašvaldību ģimeņu atbalsta politikā un pasākumos,” norādīja organizācijas vadītāja Sandija Salaka.

Pēc viņas vārdiem, interesanti, ka bērnu vecākus tikpat kā neinteresē pensiju un uzkrājumu veidošana, tikai 5% trūkst informācijas par šo sfēru.

Visbiežākie jautājumi, ko vecāki vēlētos uzdot pašvaldībām, ir par pulciņiem, ārpusskolas aktivitātēm un sporta iespējām bērniem. Daudz jautājumu ir par bērnudārzu rindām – vecākus visvairāk interesē, kad konkrētās pašvaldībās šis jautājums beidzot tiks sakārtots. Topošie vecāki vēlētos uzzināt, kādus bonusus viņu pašvaldība plāno piešķirt, piemēram, dāvanas, bērnu reģistrējot pašvaldībā, bezmaksas potes vai citus veselības un rehabilitācijas pakalpojumus bērniem, ko sedz pašvaldība par saviem līdzekļiem.

Daudz neskaidru jautājumu ir par uzturlīdzekļu piedziņu, alimentu aprēķināšanu, juridisko aizsardzību, komunālajiem maksājumiem un atvieglojumiem, dzīvokļu rindām, parādu dzēšanu, trūcīgā statusa iegūšanu un dažādu pabalstu piešķiršanas un izmaksas kārtību.

Vecākiem visērtāk informāciju būtu saņemt internetā, secināts aptaujā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+