×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. novembris, 2012
Drukāt

74,6% iedzīvotāju uzskata sevi par patriotiem

Foto - LETAFoto - LETA

Lielākā daļa jeb 74,6% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka ir valsts patrioti, 13,2% norādījuši, ka neizjūt patriotisma garu, bet 12,2% nav bijis skaidra viedokļa šajā jautājumā, liecina “Elvi” franšīzes turētāja SIA “Pārtikas tirdzniecības apvienība” veiktā aptauja.

Tāpat aptauja parāda, ka 23,8% respondentu par galvenajām vērtībām, kas raksturo valsts patriotu, uzskata tradīciju un valodas cienīšanu, 21,6% par patriotisma galveno izpausmi uzskata dzimtenes mīlestību, 10,2% – darba tikumu, bet 10% – apziņu, ka jādzīvo tajā vietā, kur cilvēks piedzimis.

Ceturtdaļa aptaujāto, lūdzot norādīt lietas, vērtības un sasniegumus, ar kuriem tie visvairāk lepojas, nosaukuši Latvijas ražojumus, ceturtdaļa – Latvijas sportistu, mākslinieku un zinātnieku sasniegumus, ceturtdaļa – valsts tradīcijas, valodu un identitāti. Tikai 5,8% respondentu lepojas ar Latvijas iedzīvotāju darba tikumu.

Savukārt kā lielāko Latvijas iedzīvotāju netikumu 22,9% aptaujas dalībnieku norādījuši skaudību, 18,9% – negatīvismu, 16,4% – aprunāšanu, 15,8% – vienaldzību, 13,7% – neuzņēmību, bet 12,3% domā, ka lielākais netikums ir slinkums.

Vairāk nekā puse jeb 59,7% respondentu domā, ka Latvija ir labākā vieta pasaulē, kurā dzīvot. Piektdaļa aptaujāto nepiekrīt šim apgalvojumam, bet pārējie norādījuši, ka nevar atbildēt uz šo jautājumu.

Aptauju veicis “Elvi” laika posmā no 1. līdz 8.novembrim, izmantojot elektronisko aptauju rīku “visidati.lv”, kā arī platformu “Pircēju forums” sociālajā medijā “draugiem.lv”. Aptaujāti 746 respondenti ar vidējo vecumu 31,7 gadi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+