×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
3. jūnijs, 2015
Drukāt

7,5% jūras zivju sugu Eiropā draud izzušana

Foto: Wikipedia.orgFoto: Wikipedia.org

Kopumā 7,5% jūras zivju sugu Eiropā draud izzušana, teikts ziņojumā, ko šodien publiskojusi Starptautiskā dabas un dabas resursu aizsardzības savienība un Eiropas Komisija.

Kamēr dažas zivju sugas spēj nodrošināt savu turpināšanos, vairākām sugām šīs pūles ir mazāk veiksmīgas. Starp šīm sugām ir tādas, kuras tiek nozvejotas komerciālos nolūkos – Eiropas haizivis, rajas un himēras ir tās sugas, kurām draud izzušana.

Eiropas apdraudēto sugu sarakstā ir iekļautas 1220 sugas, kas mīt Vidusjūrā, Melnajā, Baltijas, Ziemeļu jūrā un Atlantijas ziemeļaustrumu daļā. Vairākas no šīm sugām tiek nozvejotas lielos apjomos komerciāliem nolūkiem.

Visvairāk apdraudētas ir tās zivju sugas, kas mīt Vidusjūrā, teikts ziņojumā. Jo īpaši apdraudēta ir enģeļhaizivs – sākotnēji tā uzturējās pārsvarā Eiropas ūdeņos, taču zivsaimniecības attīstības rezultātā vairāk pārvietojusies uz Kanāriju salu rajonu.

Eiropas vides, jūrlietu un zivsaimniecības komisārs Karmenu Vella norāda, ka jaunākie dati ir ļoti būtiski, lai pievērstos dabas aizsardzības un jūrlietu politikas uzlabošanai.

Jaunākie dati liecina, ka pašreizējā politika ir bijusi efektīva attiecībā tikai uz atsevišķām zivju sugām, piemēram, Atlantijas mencu, Atlantijas tunci. Tikmēr atsevišķām sugām līdz šim īstenotā politika nav bijusi labvēlīga, piemēram, Atlantijas lasim, butei, paltusam.

No apdraudēto sugu saraksta redzams, ka no 1220 jūras zivju sugām pagaidām izzudusi nav neviena, kritisks apdraudējums ir 15 sugām, apdraudētas ir 22, potenciāli apdraudētas – 22. Tuvu apdraudējumam ir 26 sugas, bet vismazākās bažas ir par 699 sugām. Tikmēr par 204 sugām trūkst informācijas.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +22.1
Alūksne +19.9
Daugavpils +19.5
Saldus +21
Liepāja +21.2
Jelgava +20
Ventspils +18.3
Limbaži +19
Madona +19
Rēzekne +18
Draugiem Facebook Twitter Google+