×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. novembris, 2017
Drukāt

750 eiro par ieilgušu tiesvedību (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Eiropas Cilvēktiesību tiesas ēka

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) ir atzinusi Latvijas vainu pārāk ilgā tiesvedībā civillietā, kurā iesaistīta Tatjana Ļutova, un likusi valstij par to izmaksāt sievietei 750 eiro morālā kaitējuma kompensāciju, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

2009. gadā ECT iesniegtajā pieteikumā Ļutova sūdzējās, ka civillieta par dzīvojamās mājas uzturēšanu un apsaimniekošanu ir ievilkusies sešus gadus un četrus mēnešus, kas uzskatāms par nesamērīgi ilgu laiku. ECT nepiekrita Latvijas valdības viedoklim, ka iesniedzēja nav cietusi būtisku kaitējumu saistībā ar civillietas izskatīšanu, norādot, ka iesniedzējas parāds par dzīvojamās mājas uzturēšanas un apsaimniekošanas izdevumiem tiesvedības laikā pieauga līdz 4059 eiro un ka civillietā tika izskatīts principiāla rakstura jautājums, tas ir, vai iesniedzējai ir pienākums segt dzīvojamās mājas uzturēšanas un apsaimniekošanas izdevumus, ja nav noslēgts līgums ar dzīvojamās mājas apsaimniekotāju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. vai beidzot atbildība nebūtu jāuzņemas tiesnesim, kas gadiem ilgi “marinē ” lietas, nespējot novadīt tās līdz spriedumam? Lai t ad attiecīgais tiesnesis maksā. kāpēc tas jādara man un līdzcilvēkiem? jo arī mūsu nauda ir valsts maciņā.

Draugiem Facebook Twitter Google+