×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
21. oktobris, 2016
Drukāt

Par ko rakstīja avīzes pirms 100 gadiem – 1916. gada 21. oktobrī

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Jaunais Vārds”

Rēvele. Pie vietējās Bēgļu apgādāšanas komisijas nodibinājušies pastāvīgs koris un teātra trupa, kuru nolūks ir pēc iespējas apmierināt svešumā izklīdušo latviešu gara prasības, izrīkojot koncertus un teātra izrādes. Viens šāds izrīkojums notiks svētdien, 23. oktobrī, Rēveles Krievu sabiedrības telpās. Dziedās jaukts un vīru koris Mincendorfa vadībā. Pēc koncerta izrādīs Blaumaņa “Sestdienas vakaru” un Rižkova “Gluži vienkārši”. Atlikums par labu bēgļu apgādāšanai. Cerēsim, ka Rēveles latviešu publika nepaies vienkārši šim jaunajam pasākumam garām.

 

“Rīgas Ziņas”

Interesantu sūdzību iztiesāja vakar, 20. oktobrī, 8. iecirkņa miertiesnesis. Apsūdzēts bija Andrejs Vilīts, viņa sieva Līza un meita Aneta no Arupes ielas par propuska viltošanu. Vilīts bija nomājis pie Babītes ezera pļavas gabalu, kura nopļaušanai un siena ievākšanai bij izdoti propuski uz noteiktu laiku viņam pašam un meitai, bet šajā laikā viņi nebij darbu veikuši. Aiz neizdevīga siena laika un plūdiem viņiem nebijis iespējams izgādāt jaunu propusku, un tāpēc māte pierunājuse savu meitu viltot vecos propuskus tā, ka tēva propuskam ierakstīts vēlāks datums, bet meitas propuskā ierakstīts vēl arī viņas brālis. Tiesas priekšā apsūdzētie atzinās par vainīgiem un māte vēl piebilda, ka piespieduse savu 18 gadus veco meitu izdarīt viltojumus. Ievērojot viņu atzīšanos, mazo izglītības stāvokli un meitas jaunumu, tiesa sodīja tēvu ar meitu uz 7 dienām, bet māti uz 3 nedēļām arestā, atgādinot, ka par šādu noziegumu vainīgos var nodot pat kara tiesai.

 

“Dzimtenes Ziņas”

No Liepājas. Rietumu vētra, kāda piektdienas vakarā sasniedza savu augstāko pakāpi, ļoti neganti plosījās pār Liepāju un apkārtni. Jūrmala pārplūda līdz kāpām, caur ko tika pārtraukta satiksme gar jūrmalu starp Liepāju un Nīcu. Caur ostas kanālu ieplūdušais ūdens pacēla Liepājas ezera ūdens līmeni par vairāk pēdām un applūdināja visas zemākās vietas ezera austrumos un dienvidos, pie kam tika applūdinātas arī vairākas siena kaudzes. Pilsētā vētra izgāza vairākus kokus ar saknēm un apgāza vairākas sētas (žogus). Bez tam tika noplēsti vairāki jumti un daudz logu rūtis izsistas.

 

“Līdums”

Birži. Zosis un pīles, kuras parasts taupīt Mārtiņiem, bij parādījušās jau sestdien nedēļas tirgū, tikai par cenām, cik bija dzirdams, nevarēja saprasties pircēji ar pārdevējiem. Vieni saka: “Ja man tik lēti jāatdod, tad labāk ēdu pats.” Bet otri atbild: “Neēdīsi vis pats, tik dārga. Gan jau atdosi.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+