Latvijā
Novados

Bauskā atklās jauno gājēju tiltu pār Mūsas upi 16

Bauskas novada pašvaldība

21.novembrī Bauskā atklās jauno gājēju tiltiņu pār Mūsas upi, informē Bauskas novada pašvaldība.

Viena no jaunā gājēju tiltiņa funkcijām būs nodrošināt Bērzkalnu ciema iedzīvotāju gājēju drošību, lai nokļūtu pilsētas jaunajā centrā, kur atrodas tādi sabiedrisko pakalpojumu sniedzēji kā autoosta, slimnīca, skolas, lielveikali un citas iestādes.

Būvniecība tika uzsākta maijā. Vecais tilts bija 125,60 metrus garš, starp nesošajām trasēm 1,65 metrus plats, bet koka klājuma ietves platums – metrs. Tā konstrukcijas tika pilnīgi nojauktas, jo tās nebija iespējams izmantot vai pastiprināt. Tas bija būvēts pirms 20 gadiem.

Lai nodrošinātu efektīvu jaunā tilta būvniecību, tika izveidots pagaidu gājēju tiltiņš, kas iedzīvotājam bija pieejams visu būvniecības laiku. Jaunais tiltiņš būs ērti pieejams vecākiem ar bērnu ratiņiem, cilvēkiem ar invaliditāti un iedzīvotājiem ar velosipēdiem. Nodrošinot ērtu pārvietošanos, tas paredzēts trīs metrus plats.

SIA “Tilts” līgumcena par darbu bija 801 438,72 eiro. Tilta būvprojektu izstrādāja SIA “BT Projekts” tiltu būvinženieri par 20 570 eiro. Autoruzraudzību nodrošināja SIA “BT Projekts” par 1 815 eiro. Būvuzraudzību nodrošināja SIA “Jurēvičs un partneri” par 12 487,20 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Galerijas nosaukums
LA.lv