×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
24. novembris, 2016
Drukāt

Meža smarža virmo jaunatklātajā svētku veikaliņā

tervete1

Šajā nedēļas nogalē līdz ar pirmo adventi sākam Ziemas saulgriežu gaidīšanas laiku. AS “Latvijas valsts meži” klientu centrā Vaiņodes ielā 1, Rīgā durvis vēris “LVM Sēklas un stādi” sarūpētais svētku sajūtu un smaržu veikals, kurā rodami vien no dabas materiāliem darināti svētku rotājumi un dāvaniņas.

Mākslinieces no Smiltenes, Valmieras un Latvijas valsts mežu Kalsnavas arborētuma radījušas dažnedažādus un neatkārtojamus dekorus, kā piemēram, čiekuru podiņu, kurā glabāt noderīgas un pat gardas lietas vai arī Kalsnavas kokaudzētavā pītos zaļos skuju Adventes vainadziņus. Katrs darinājums ir neatkārtojams, divus vienādus neatrast.

Veikaliņā savu vietu atradušas arī tradicionālas un praktiskas svētku rotas, kas nu ieguvušas netradicionālu un īpašu veidolu, kā piemēram, Adventes vainagi no garzvīņu baltegles skujām vai cieši sapītiem lielākiem un mazākiem čiekuriem, rūķu čiekuri eglītes dekorēšanai, kā arī smilgu puzuri, kas nākuši no Strenčiem.

Unikālos akcentus katram svētku vainagam dāvā melnalkšņu čiekuri, kadiķu čiekurogas, kastaņi, ozolzīles un zīļu cepurītes, rieksti ar visiem čemuriem, valrieksti, sūnas, rododendru, kokveida peoniju, puķu pogaļas, piepes, baltegļu čiekuru zvīņas un citi arborētumā augošo retumu brīnumi.

LVM Kalsnavas arborētuma čaklās rūķu rokas darinājušas arī dekoru bumbas no dabā atrodamiem materiāliem – sēklām un čiekuriem, piemēram, irbenes sēklu un segliņaugļu bumbas.

Dabas draugu veikaliņš interesentus gaidīs darba dienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 18.00 līdz pat gadu mijai.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +13.8
Alūksne +10.8
Daugavpils +11
Saldus +10.5
Liepāja +11.0
Jelgava +11.6
Ventspils +13.0
Limbaži +9
Madona +11.3
Rēzekne +10.6
Draugiem Facebook Twitter Google+