×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
25. novembris, 2016
Drukāt

“Labvēlīgais tips” – mūzika veciem jauniešiem. Noklausies arī jauno singlu! (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdienas vakarā LTV1 skatītājus sagaida vislabvēlīgākā muzikālā spēle visā “Mana dziesma” pastāvēšanas vēsturē, jo tā veltīta septiņu muzikālu vīru apvienības “Labvēlīgais tips” humoristiskajām dziesmām, LA.lv pastāstīja LTV komunikāciju speciāliste Agita Pudule.

“Mēs Latvijas Televīzijā veidojām raidījumu jauniešiem, tolaik paši būdami tuvu tam vecumam. Likās, ka kaut kā trūkst… Pietrūkst vēl vienas grupas. Paši izdomājām! Tā, aiz skaudības un laiskuma,” par grupas rašanos raidījuma “4.studija” sižetā stāsta grupas solists Andris Freidenfelds.

Šodien “Labvēlīgā tipa” dziesmu tekstus zina vai katrs latvietis. “Dziesmas parasti rodas skaidrā prātā. Kādreiz kāds fragments rodas, braucot mājās no kāda koncerta, tad tas tiek pierakstīts. Un jau vēlāk, pēc izgulēšanās, tiek radīts pilnais dziesmas apjoms,” atklāj Freidenfelds.

“Tas viss ir kopdarbs. Andra pamata ideju mēs apstrādājam, lai izveidotu gala produktu, kas patīk pašiem un, cerams, arī citiem. Savulaik mēs pat pārbaudījām savas dziesmas, atskaņojot tās bērniem. Ja dziesma patīk bērnam, viņa aizies arī pieaugušajam. Sava matemātika, protams, ir, nenoliegšu, no tās nevar izbēgt. Ir radošais moments, un pēc tam sākas arī matemātiskais moments. Pareizās notis jāsaliek pareizajās vietās un pareizajos garumos. Tur ir sava zinātne, bet to es, protams, neatklāšu, jo tur jau arī ir tā panākumu atslēga,” par dziesmu tapšanu stāsta grupas dalībnieks Normunds Jakušonoks.

Grupas muzicēšanas manieri vēl neviens nav klasificējis vai iekļāvis kādos noteiktos rāmjos, līdz ar to ir izveidojies “Labvēlīgajam tipam” raksturīgs rokraksts un skanējums. Kā viņi paši smej: tā ir mūzika veciem jauniešiem!

“Labvēlīgā tipa” dziesmas sestdienas vakarā dziedās un minēs Latvijas Radio balsis, cilvēki, kuri ir tik tuvu mūzikai kā neviens no mums! Dāmu komandā – Latvijas Radio 2 ētera personības – Velga Vītola-Amantova, Ivonna Markelova un Līna Rudzone. Kungu komandā – radio Pieci.lv rīta vīri Toms Grēviņš, Artis Volfs un “Pieci brauc” vadītājs Magnuss Eriņš.

Muzikālā spēle “Mana dziesma” LTV1 ēterā – 26. novembrī pulksten 21:20, kā arī www.replay.lv. Tajā skanēs arī grupas jaunās dziesmas “Doriana Greja vecā seja” televīzijas pirmatskaņojumu, bet portāla lasītājiem to piedāvājām noklausīties jau uzreiz.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  Ir sacīts: “Nekas nav aizmirsts un neviens nav aizmirsts…”

  Un, arī: “Patiesībā – alkoholisms ir tipisks veģetārisms, jo grādīgie padzērieni tiek brūvēti galvenokārt no kviešiem (šņabis), miežiem (alus), kā arī no dažādām ogām un augļiem (vīns u.c. taml. vājgrādīgie strebekļi).” 😉

  =======

  Maršrutnieks (omnibusa tipa).
  ( …iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Caur gurķu dobēm siltumnīcās,
  Pār kāpostgalvām, tomātstādiem,
  Vecs omnibuss uz priekšu mīcās,
  No Mazp!sāniem, Die’s zin’ kādiem.
  .
  Uz dižās Lielp!(l)sētas pusi,
  No punkta tāla šīs “valsts” malā,
  Ved ļautiņus (ar paunām) klusi,
  Līdz maršrutnieka ceļš būs galā.
  .
  ‘Pie kloķiem dranduļetam’ – Fredis,
  Jau kuro stundu ceļā kūko…
  Viņš vakar Ufo esot vedis ~
  Tā ieklārēt šis ‘faniem’ lūko:
  .
  Pa abiem kopā burkāndobes,
  Un redīsus šie izbraukāja,
  Līdz mazdārznieciņi aiz skrobes,
  Šos mazcenzēti ap…(tirzāja).
  .
  Tad Ufo ‘aizpiķojis’ skādi,
  Lai omnibuss var tālāk doties,
  Bet Fredis – dievojies, ka šādi,
  Ir nobriedis vairs nemāžoties.

  Par omnibusu ‘samixsēja’,
  Un iekausēja kompaktdiskā,
  Kāds tipiņš ziņģi, labvēlīgu,
  ‘Uz šaru’, kārtā saimnieciskā…

  =====

  ‘ANNO’ ~ 2004., apmēram pa vidu.

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”.

Draugiem Facebook Twitter Google+