Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Rodrigo, Rauls
Pirmdiena, 25. septembris, 2017
30. novembris, 2016
Drukāt

Nacionālajā teātrī ienāk laikmetīgā deja

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šodien plkst.18.30 Latvijas Nacionālajā teātrī notiks horeogrāfes Agates Bankavas iestudētā laikmetīgās dejas uzveduma “Nature morte” pirmizrāde, LA.lv uzzināja teātrī.

“Glezniecībā “nature morte” jeb klusā daba dod lielāku brīvību māksliniekam, veidojot kompozīciju, tajā primārais ir estētiskais baudījums, nevis ilustratīvisms. Līdzīgi ir arī laikmetīgajā dejā, kur paralēli estētiskajam baudījumam svarīga ir arī radītā enerģija un personības, kas atrodas uz skatuves. Šajā izrādē es nevēlos nodalīt aktierus no dejotājiem, viņi visi ir mākslinieki. Izrādē “Nature morte” vēlos kopīgi ar māksliniekiem apskatīt tēmu cilvēks, daba, nāve,” skaidro Bankava.

Izrādē piedalās Madara Botmane, Evija Skulte, Ainārs Ančevskis, Jurģis Spulenieks, dejos Rūdolfs Gediņš, Eva Kronberga, Andris Kačanovskis, Modris Opels un Anastasija Lonšakova.

Iespēju iestudēt izrādi Nacionālajā teātrī jaunajai horeogrāfei Bankavai deva Latvijas Kultūras akadēmijas festivāla “Patriarha rudens” balva.

Pievienot komentāru

Par otrā Baltijas jūras koru konkursa laureātu kļuvis koris no Īrijas (4)Par Otrā Starptautiskā Baltijas jūras koru konkursa 1. vietas un Grand Prix ieguvēju, saņemot īpašo Jūrmalas pilsētas kausu un 3500 eiro Latvijas Valsts Meži Lielo balvu, kļuva koris no Īrijas "New Dublin Voices".
Draugiem Facebook Twitter Google+