Mobilā versija
Brīdinājums +14.4°C
Maksis, Maksims, Raivis, Raivo
Pirmdiena, 29. maijs, 2017
30. novembris, 2016
Drukāt

Nacionālajā teātrī ienāk laikmetīgā deja

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šodien plkst.18.30 Latvijas Nacionālajā teātrī notiks horeogrāfes Agates Bankavas iestudētā laikmetīgās dejas uzveduma “Nature morte” pirmizrāde, LA.lv uzzināja teātrī.

“Glezniecībā “nature morte” jeb klusā daba dod lielāku brīvību māksliniekam, veidojot kompozīciju, tajā primārais ir estētiskais baudījums, nevis ilustratīvisms. Līdzīgi ir arī laikmetīgajā dejā, kur paralēli estētiskajam baudījumam svarīga ir arī radītā enerģija un personības, kas atrodas uz skatuves. Šajā izrādē es nevēlos nodalīt aktierus no dejotājiem, viņi visi ir mākslinieki. Izrādē “Nature morte” vēlos kopīgi ar māksliniekiem apskatīt tēmu cilvēks, daba, nāve,” skaidro Bankava.

Izrādē piedalās Madara Botmane, Evija Skulte, Ainārs Ančevskis, Jurģis Spulenieks, dejos Rūdolfs Gediņš, Eva Kronberga, Andris Kačanovskis, Modris Opels un Anastasija Lonšakova.

Iespēju iestudēt izrādi Nacionālajā teātrī jaunajai horeogrāfei Bankavai deva Latvijas Kultūras akadēmijas festivāla “Patriarha rudens” balva.

Pievienot komentāru

Džemmas Skulmes "Krāsas garša" - pretestība pret "tiem smukajiem paņēmieniem"Atklāšanas viesiem bija īpaša iespēja satikt leģendāro mākslinieci un piedalīties sarunā, kurā gleznotāja atklāja, kur rod iedvesmu saviem darbiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+