×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
2. decembris, 2016
Drukāt

Latvijā iedegas Ziemsvētku egles, sākas rūķu darbnīcas un Adventa koncerti

1. Kopā ar bērniem

1no3
Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 3. decembrī plkst. 13 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā notiks tematisks pasākums “Īsi un gari panti satiekas Ulda Ausekļa dzimšanas dienā”. Viesos dzejnieks Uldis Auseklis, māksliniece Signe Ērmane-Ļitvina un dziesminieks Uldis Fridrihsons. Ieeja bez maksas.

Rīgas Porcelāna muzejs trīs decembra sestdienas – 3., 10. un 17. decembrī – no plkst. 12 līdz 17 piedāvā piedalīties izglītojošajā mācību programmā – radošajā darbnīcā un izgatavot oriģinālu dāvanu. Savu zīmējumu ar dekoratīvām porcelāna apgleznošanas krāsām varēs veidot uz neglazētām keramikas flīzēm. Uz 15 x 15 cm lielā laukuma iespēja radīt savu unikālo darbu, realizējot sen lolotu ieceri, vadoties pēc skices vai ļaujoties iedvesmai. Mākslinieku apgleznotas flīzes ir viens būtiskiem krāšņu interjeru dekoriem. Tas var būt unikāls autordarbs vai pēc izstrādāta dizaina parauga rūpnieciski tiražēts dekoratīvs zīmējums. Krāsu un motīvu daudzveidība ir bezgalīga – no vienkārša lineāra zīmējuma līdz sarežģītām daudzkrāsu kompozīcijām. Darbnīcu vada māksliniece-muzejpedagoģe Arta Baltā, dalības maksa 7.50 eiro (piedāvājumā ietilpst divu flīžu komplekts).

Otrajā Adventē, svētdien, 4. decembrī, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz Ģimenes dienu “Ziemassvētku brīnumu gaidot – Ticējumi un Pasakas muzejiskā ceļojumā”. Ģimenes dienas programmā iekļauta ekskursija „Ziemassvētku ticējumi un pasakas, ejot cauri Rīgas gadsimtiem” plkst. 11, 13, 15, radošā darbnīca bērniem “Darinām Ziemassvētku apsveikuma kartītes un Sniegpārsliņas!”, kā arī Ģimenes dienas īpaši draudzīgā ieejas maksa. Radošā darbnīca, kurā varēs pagatavot gan dekorus, gan kartītes par iepriecinājumu pašiem un saviem mīļajiem cilvēkiem būs atvērta muzeja Kolonnu zālē no plkst. 11 līdz 16.30. Savukārt muzeja ekspozīcijā var uzzināt īpašo Rīgas Ziemassvētku eglītes stāstu, kā arī ir aplūkojams unikāls eksponāts – Akmens bumbiņa ar piekarcilpu, kas, iespējams, ir senākais atrastais Ziemassvētku eglītes rotājums Eiropā, darināts laika posmā no 17. līdz 18. gadsimtam. Ģimenes dienas aktivitāšu apmeklētājiem muzejs dāvā īpaši draudzīgo Ģimenes dienas ieejas maksu: 1,42; skolēniem un pensionāriem – 0,71 eiro; pirmsskolas vecuma bērniem – bez ieejas maksas.

Divās sestdienās, 2016. gada 3. un 10. decembrī, plkst. 12–16 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs aicina bērnus, ģimenes un draugus uz Ģimenes dienām “Svinam ziemu”. Pasākumu programma būs tematiski saistīta ar izstādēm “Septiņdesmitie. Skaistuma lietderība”, “Septiņdesmitie. Darbs un atpūta. Rūdolfam Heimrātam – 90” un veltīta ziemas saulgriežiem. Keramikas radošajā darbnīcā varēs strādāt ar mālu, tekstilmākslas darbnīcā – aust stellītēs, bet piparkūku darbnīcā – cept piparkūkas īpašās kokā grebtās formās. Keramikas darbnīcas piedāvās vēl nebijušu iespēju strādāt ar keramikas ražotnes “Vaidava Ceramics” mālu. “Vaidava Ceramics” ražotnē top skaisti un funkcionāli trauki, kuros apvienojas cieņa pret to vēsturisko veidošanas gaitu un dizainu. Dalības maksa: 5 eiro no personas (cenā iekļauta dalība visās darbnīcās, kā arī muzeja pastāvīgās ekspozīcijas un izstāžu “Septiņdesmitie. Skaistuma lietderība”, “Septiņdesmitie. Darbs un atpūta. Rūdolfam Heimrātam – 90” apskate).

Svētdien, 4. decembrī no plkst. 12 līdz 16 Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” notiks tradīciju pasākumu cikla “Līvu diena” šī gada pēdējais pasākums, kurā par lībiešu goda tērpu stāstīs Dr. art. Ieva Pīgozne, kuras pētniecības intereses saistās ar latviešu un Ziemeļeiropas apģērba un sadzīves vēsturi, latviešu folkloristiku un mitoloģiju. Viņa piedalījusies daudzās konferencēs un publicējusi rakstus Latvijā un ārvalstīs par krāsām senajā apģērbā un šo krāsu nozīmi latviešu mitoloģijā. Regulāri uzstājas ar priekšlasījumiem plašākai sabiedrībai par šīm tēmām. Profesionālais fotogrāfs Jānis Mednis iemūžinās apmeklētājus līvu tērpā vai tā detaļās un muzicēs kopā ar līvu grupu “Nurmorkestõr”. Tā ir Rīgas līvu jauniešu mūzikas grupa, kas izpilda skaņdarbus tikai līvu valodā. Repertuārā ir tautasdziesmas un savas kompozīcijas grupas apdarē. Izmantojot plašu balsvedību un akustisko instrumentu klāstu, tiek iegūts bagātīgs skanējums. Kopā ar pasākuma moderatori Julgī Stalti apmeklētāji varēs iemācīties kādu īpašu rituālu, dziesmu, dzejoli, spēli un deju saviem Ziemassvētkiem. Būs iespēja izgaršot ziemas cikla garšas caur senām receptēm mūsdienu izpildījumā un gatavot Ziemassvētku dāvanas Montas Kvjatkovskas un Andreja Jakubovska vadībā.

Dalības maksa pieaugušiem 3 eiro, ģimenēm – 5 eiro.

  1. Kopā ar bērniem
  2. Mākslinieciskam baudījumam
  3. Iedegas Ziemsvētku egles

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+