Latvijā
Novados

Jūrmalā sāk būvēt bibliotēku un Jūrmalas Mūzikas vidusskolu 16

Ēku vizualizācija.

Jūrmalā, Dubultos iemūrēts pamatakmens jaunajai pilsētas Centrālajai bibliotēkai un Jūrmalas Mūzikas vidusskolai.

Jūrmalas Centrālās bibliotēkas un Jūrmalas Mūzikas vidusskolas jaunās ēkas atradīsies līdzās 2015. gadā uzbūvētajai Jūrmalas Mākslas skolas ēkai, kopā veidojot vienotu kompleksu – Dubultu kultūras un izglītības centru.

Projektējot jauno apbūvi, visām trim ēkām plānots stilistiski vienots dizaina risinājums. Projektā paredzēts maksimāli saglabāt meža veģetāciju, kā arī teritorijas vidū esošo ozolu rindu. Teritorijas centrālajā daļā tiks saglabāts un iekopts ābeļu dārzs un izveidota labiekārtota atpūtas zona ar laukumiem un soliņiem.

Bibliotēku būvēs, pilnībā pārbūvējot kādreizējās Murjāņu sporta skolas ēkas. Jaunā bibliotēkas ēka būs divos stāvos. Tajā atradīsies arī pilsētas bērnu bibliotēka, ēkā būs plašas lasītāju reģistrācijas telpas, grāmatu krātuve, periodikas lasītavas, datorlasītavas, klusās lasītavas individuālam darbam un bērnu apkalpošanas zona ar datorlasītavu un pasaku istabu vismazākajiem apmeklētājiem. Bibliotēkā būs daudzfunkcionāla zāle, kur varēs rīkot tikšanos ar rakstniekiem, lasītāju interešu pulciņus, grāmatu prezentācijas, bibliotekāru apmācības.

Savukārt Mūzikas vidusskolas jaunajai ēkai paredzēti trīs ar pusi stāvi. Vislielākā telpa – koncertzāle – būs izvietota ēkas vidusdaļā, kuru no visām pusēm aptvers pārējās telpas. Koncertzāles apjoms ēkas vidusdaļā plānots vairāk nekā 15 metru augstumā un kalpos arī kā arhitektonisks akcents. Pirmajā stāvā būs kamerzāle ar amfiteātri, plašs vestibils, mācību klases, bibliotēka ar lasītavu, ģērbtuves māksliniekiem, kā arī ierakstu studija. Otrajā, trešajā jumta stāvā būs izvietotas mācību klases, no jumta stāva plānota izeja uz āra terasēm.

Bibliotēkas ēkas būvniecību, ko veic personu apvienība SIA “RE&RE” un SIA “RERE MEISTARI, plānots pabeigt līdz nākamā gada beigām; būvniecības izmaksas tiek plānotas 2,26 miljonu eiro apjomā. Mūzikas vidusskolas ēkas būvniecība jāpabeidz līdz 2018. gada aprīlim; būvniecības izmaksas plānotas 5,56 miljonu eiro apjomā. Dubultu kultūras un izglītības centra būvniecība tiek veikta par pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Dubultu kultūras un izglītības centra projektu izstrādāja “Skonto būve” arhitektu birojs. Būvuzraudzību veic SIA “Forma 2”.

LA.lv